בע"ה כ"ג תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

קמפיין חדש: "שריפות פורצות מטעויות"

המשרד לביטחון פנים והרשות הארצית לכבאות והצלה, משיקים קמפיין חדש למניעת שריפות - צפו

  • יח"צ
  • ב' חשון תשע"ח - 11:31 22/10/2017
גודל: א א א

 

 

קמפיין חדש שכותרתו "שריפות פורצות מטעויות", לשם העלאת מודעות להתנהגות  זהירה באש של המשרד לביטחון הפנים והרשות הארצית לכבאות והצלה, יעלה החל מהיום (א') בערוצי הטלוויזיה וברשתות החברתיות.

הקמפיין שכותרתו "שריפות פורצות מטעויות", מנסה להמחיש את המודעות לסכנות שבהתנהגות לא בטוחה ולא אחראית סביב שימוש באש.

הקמפיין שיעלה לראשונה הערב למשך שלושה שבועות יציג את הסכנות שבהטענת מחשבים ומכשירים ניידים על משטחים דליקים, שימוש בתנורי חימום בחורף בקרבת חומרים דליקים, תקינות מכשירי חשמל, השארת גחלים בוערות ללא השגחה בשטחים פתוחים ועוד. 

הקמפיין ישלב טיפים להתנהגות בטוחה כגון: התקנת גלאי עשן, התקנת "מנעול פרפר" בדלת הכניסה לבית, ועוד.

מנתונים של מחלקת חקירות בכבאות וההצלה עולה כי במהלך שמונה שבועות בלבד, לפני שכנה בתקופת החורף, נספו בישראל ארבעה עשר הרוגים בדליקות. אחד עשר מהם כתוצאה מהפעלת אמצעי חימום. אמצעי החימום כללו שימוש בסדין חשמלי, תנור חימום ספירלה, מפזר חום ומזגן. כל ההרוגים סיימו את חייהם בבתי מגורים, ותשעה מהם ניספו בדליקות שהתפתחו בשעות הלילה.

עוד נתונים שמפורסמים כחלק מהקמפיין מראים כי בחורף והאביב הקודמים התרחשו 120 שריפות כתוצאה משימוש ממזגנים.

בתגובה לקמפיין אמר השר לבטחון פנים גלעד ארדן: ״מניעת שריפות היא האמצעי היעיל ביותר להציל נפשות ולמנוע נפגעים. לאחר שבנינו רשות כבאות לאומית חזקה ומקצועית, המדיניות שלי היא להתמקד בבטיחות אש ובהסברה לציבור על הסכנות השונות"

נציב הכבאות וההצלה רב טפסר דדי שמחי אמר גם הוא כי ״מטרת מסע ההסברה להגביר את המודעות לבטיחות באש ולתת לציבור כלים והנחיות כיצד למנוע שריפות בבית ובטבע. אני בטוח כי יחדיו נוכל לצמצם את מספר הנפגעים והנזק משריפות".

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 6 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד