בע"ה ג' שבט תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

קריאה בחב"ד: איחוד בין מפלגות הימין

בארגון הפוליטי 'חזית דתית' המזוהה עם חב"ד יצאו בעצומה הקוראת לבלוק טכני בימין. "שלא ילך לאיבוד אפילו קול אחד"

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ט שבט תשע"ט - 14:42 04/02/2019
גודל: א א א
איחוד בין המפלגות. סמוטריץ' ובן ארי (צילומים: יח"צ/יהודה פרל)
איחוד בין המפלגות. סמוטריץ' ובן ארי (צילומים: יח"צ/יהודה פרל)

גילוי דעת שמופץ בימים האחרונים על ידי הארגון הפוליטי החב"די 'חזית דתית' קורא לצבור לחתום על עצומה הדורשת איחוד לבלוק טכני בין מפלגות הימין הקטנות כדוגמת הבית היהודי, האיחוד הלאומי ומפלגת עוצמה יהודית.

לדברי אנשי הארגון עד כה חתמו על העצומה מאות אנשים. בגילוי הדעת שפרסמו ציטטו את דברי הרבי מליובאוויטש על חשיבותה של מפלגת ימין ומפלגה חרדית חזקה בכנסת.

"בנוגע לבחירות לכנסת בד׳ ניסן ה׳תשע״ט אנו מבקשים ופונים לכל המפלגות החרדיות והדתיות בימים אלו טרם הגשת הרשימות להתאחד ברשימה אחת, אנו מעוניינים שיוגש רשימה מאוחדת בצורת ״בלוק טכני״ עם מפלגות כמו עוצמה יהודית, יחד, האיחוד הלאומי ואגודת ישראל וכן כל מפלגה ללא יוצא מן הכלל אשר נאמנת לשלימות הארץ העם והתורה ומצהירה על כך", כתבו.

"אנו פונים לראשי המפלגות ועסקנים ובכלל לציבור הרחב אשר בידם גורל הבחירות לפעול לחזית דתית טכנית, לא מדובר כאן על מיזוג המפלגות לכל דבר אלא באיחודם לרשימה אחת בצורת בלוק טכני כדי ״שלא ילך לאיבוד אפילו קול אחד״ וכן ש״במילא יהיו חסרים במספר זה במפלגות השמאליות״, ציטטו בארגון את דברי הרבי.

"בשעה מכרעת זו אנו מבקשים מכל אחת מהמפלגות הדתיות להודיע במצע הבחירות שלה בסעיף מיוחד ברור ומפורט אודות עמדתה והחלטתה בנוגע לשאלת הקמת חזית דתית טכנית (וכן עמדותיה בנוגע לשלושת השלימיות), והרי הבוחרים אשר בידם גורל הבחירות רשאים לדרוש לדעת העמדה בשאלה כה חיונית.

אפילו אם הענין קשור עם ויתורים מפלגתיים כדאי לשים את ענין היהדות בראש, כדי לאפשר הקמת החזית המאוחדת. בודאי אם המפלגות יוותרו על רווחים מפלגתיים תתאפשר הקמת החזית המאוחדת המוכרחת לא רק בשביל הכלל אלא גם לכל אחת המפלגות.

כדי לשלול מה שקרה שכל מפלגה מאשימה את חברתה בכישלון החזית טכנית, על כן תפרט כל מפלגה את עמדתה לבעיה האמורה בפירוט הכי מלא".

בהמשך הביאו עוד מדברי הרבי בהקשר לחשיבות ההצבעה והקמתה של מפלגה חזקה.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 29 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד