בע"ה ט"ו תשרי תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

קרן וקסנר ו"עיתונאי" | עם מי נפגש שי ניצן ואלו פגישות הוא מסתיר?

ארגון לביא פעל לחשוף את יומניו של פרקליט המדינה לשעבר שי ניצן וכעת אתם יכולים לעבור על הרישומים ולנסות לאתר פגישות בעלות עניין ציבורי

  • יהודה פרל, הקול היהודי
  • כ"ד כסלו תש"פ - 12:18 22/12/2019
גודל: א א א
(יהונתן ולצר, tps)
(יהונתן ולצר, tps)

בשנתיים האחרונות נפגש פרקליט המדינה לשעבר, שי ניצן, עם מנכ"ל קרן וקסנר, יו"ר ועדת הבחירות לכנסת, נשיאת בג"ץ, מספר פעמים עם דמות/יות המוגדרת ביומן כ"עיתונאי", ערוץ 12 ועוד..

ארגון לביא לזכויות אדם ומנהל תקין פרסמו את יומניו של פרקליט המדינה היוצא שי ניצן, אותם קיבלנו כמענה לבקשת חופש מידע שהגישו לממונה על כך בפרקליטות המדינה.

בין היתר, נפגש ניצן עם רענן אביטל, מנכ"ל קרן וקסנר עליה הועברה ביקורת חריפה וטענות כי היא שייכת לשמאל הקיצוני ופועלת ל"הכשרת הפקידות הבכירה בישראל".

בלביא מצביעים על כך שניצן מחק והסתיר מהיומן נתונים רבים אשר עד כה שרים ובעלי תפקידים אחרים נדרשו לחשוף לציבור. עוד מצביעים בלביא על כך שניצן השקיע שעות רבות ומשאבים רבים במעורבות בולטת בתיקי ימין ועניינים פוליטיים הנוגעים לימין.

כך למשל, בתאריך ה' אדר א' תשע"ט (10/02/2019) עסק בנושא דיון בג"ץ בנוגע למצפה כרמים ובאותו השבוע השתתף בדיון העוסק בפקולטה לרפואה באוניברסיטת אריאל ובדיון בבג"ץ בעתירה שהגיש ארגון עדאללה.

בכ"ח אדר א' באותה השנה (5/03/2019) השתתף בדיון בנוגע לפסילת מפלגת עוצמה יהודית וימים ספורים לאחר מכן עסק בנושא מפלגת בל"ד. באותו תאריך פחות או יותר שנה קודם לכן, השתתף בדיון בעניין הרחקת עובדים זרים למדינה שלישית ומספר ימים לאחר מכן בנושא מדיניות הממשלה כלפי מסתננים. ועוד רבים.

ניתן לראות כי לאורך השנים 2018 ו-2019 נערכו לא מעט פגישות בין ניצן לבין "עיתונאי", ששמו או כלי התקשורת בו הוא עובד אינם מוזכרים. עם זאת, ניתן לשים לב כי בתאריך ט' אייר תשע"ח (24/04/2018) לדוגמא, נרשמה ביומן פעילות מעט חריגה בנוגע ליחסיו עם התקשורת. באותו היום נרשמה גם פגישת הכנה לפגישה עם 'עיתונאי', לאחריה פגישה עם 'עיתונאי' ומיד לאחר מכן פגישה עם דוברות הפרקליטות.

בלביא, החליטו לפרסם לציבור את היומנים, על מנת להגביר את השקיפות, וכן שכל אזרח יוכל לבחון בעצמו את יומנו של ניצן. "יומנם של פקידים בכירים בשירות הציבור אמור להיות גלוי", מסרו בלביא עם הפרסום.

מערכת הקול היהודי מצטרפת לארגון לביא ומזמינה את הציבור הרחב להוריד את היומן (כאן יומן לשנת 2018 וכאן היומן לשנת 2019), לעבור על התאריכים ועל הפגישות, להצליב אירועים עם התרחשויות שונות ולפרסמם לציבור.

מצאתם משהו מעניין? מוזמנים לפנות אלינו לצורך בחינת הנתונים ופרסום. hakol.hayehudi1@gmail.com או במייל האדום

להורדת יומנו של שי ניצן לשנת 2018 >>

להורדת יומנו של שי ניצן לשנת 2019 >>

תגובות (6) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 17 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד