בע"ה כ"ג תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

קרע ראשון? סמוטריץ' והרב פרץ ראש בראש

בצל סערת ספירת הקולות הביע הרב פרץ אמון בשופט מלצר. סמוטריץ' דרש להילחם ואמר: "מי שחושב אחרת הוא פוליטיקאי קטן ואגואיסט"

  • מערכת הקול-היהודי
  • ו' ניסן תשע"ט - 13:42 11/04/2019
גודל: א א א
(יח"צ)
(יח"צ)

 

קרעים ראשונים בצמרת איחוד מפלגות הימין?

לאורך היממה האחרונה נאבקת מפלגת הימין החדש על קולות החיילים שאולי יכניסו אותה לכנסת. הבוקר דווח כי המפלגה עברה את אחוז החסימה כאשר הצליחה להגיע ל-3.26 אחוז מהקולות.

לאחר הדיווח אודות כניסתה האפשרית של המפלגה הגיעו שמועות על כך שישנה תקלה במערכת המחשבים ומשקיפי הימין החדש הוצאו מחדר הספירה.

נפתלי בנט אמר כי יילחם על כל קול השייך למפלגתו וידרוש ספירה מחודשת של הקולות. ח"כ סמוטריץ' הצטרף לדרישתו של בנט ואמר כי "אנחנו נצטרף לדרישת שקד ובנט לספירה מחודשת של קולות החיילים. יש פה ריח רע מאוד של ניסיון מכוון להעלים מנדטים של הימין ואסור בשום אופן לתת לזה לקרות".

אלא שנראה כי בניגוד אליו יו"ר מפלגתו הרב רפי פרץ מביע אמון במערכת וועדת הבחירות ואומר כי "בשעות האחרונות אנחנו ניזונים משמועות אין סוף בעניין ספירת קולות החיילים. יש לי אמון מלא בשופט חנן מלצר ואנחנו נמתין באחריות ובשיקול דעת להודעה רשמית מטעם וועדת הבחירות".

לעומתו כאמור סמוטריץ חד וחריף במאבק על קולות הימין ואומר כי יש להשליך את כל השיקלים הצדדיים ולעשות הכל על מנת להגדיל כמה שיותר את גוש הימין. מי זלא חושב כך, לדברי סמוטריץ', הוא פוליטיקאי קטן ואגואיסט. האם בדבריו הוא רומז ליו"ר המפלגה?

"שיהיה ברור: גוש ימין גדול, ובתוכו עוד ארבעה מנדטים לימין האידיאולוגי שישמור יחד איתנו על נתניהו כשתגיע תכנית טראמפ, חשובים פי אלף מנקמה מטומטמת, ואפילו מעוד מנדט שלנו", צייץ.

"אני כועס על מה שבנט ושקד עשו, אבל מדינת ישראל יותר חשובה! מי שאומר אחרת הוא פשוט פוליטיקאי קטן ואגואיסט".

גורם נוסף באיחוד הלאומי אמר לאתר כיפה כי: "הרב רפי עושה פוליטיקה קטנה ומה שמענין אותו זה נקמה ועוד מנדט. המפסיד היחיד אם יהיו לנו 4 מנדטים ולא 5 זה בן גביר שלא יכנס אז בהפוך על הפוך הרב רפי שלא רוצה את בן גביר עובד בשבילו העיקר לדפוק את בנט. אם ארץ ישראל תלך לעזאזל על הדרך לא איכפת לו".

הקצר הקודם בין ראי מפלגת הימין אירע לפני שלושה שבועות בעת סיור בחירות בדרום תל אביב. אז בירך הרב פרץ על הסיוע שמעניקה המדינה למסתננים ואמר כי ההשקעה בהם זו דרכנו כמדינה יהודית, אך עם זאת עלינו למצוא פתרונות להרחקתם.

''ההשקעה של מדינת ישראל במהגרים הלא חוקיים זאת דרכנו, זה העם הזה, אנחנו עם שנוהג בחסד כלפי הזולת. 'זה לא סותר את זה שאנחנו יודעים שצריכים למצוא פתרונות טובים כדי להרחיק אותם מהארץ, אבל כל עוד הם כאן אנחנו צריכים לדאוג לרווחתם, במיוחד הילדים והתינוקות. יש כאן בתי ילדים נפלאים וגני ילדים נהדרים וזו תעודת כבוד למדינת ישראל", הוסיף יו"ר איחוד הימין.

מייד אחריו אמר ח"כ בצלאל סמוטריץ' מספר 2 במפלגה דברים הפוכים: ״אי אפשר שלא לדבר על בג"צ ושלוש פעמים של פסילת חוק ששלוש כנסות בהרכבים שונים חוקקו במטרה לייצר הסדר טוב וסינון טבעי, בין אותם מסתנני עבודה שאין שום סיבה בעולם שישארו כאן יום אחד נוסף לבין המיעוט הקטן שנשקפת לו סכנת חיים.

הדרך היחידה להחזיר את השפיות והחיים הנורמליים לאזרחי ישראל שגרים כאן זה לחוקק את פסקת ההתגברות ולחוקק מחדש את חוק המסתננים הראשון. זה הפתרון היחיד. אנחנו מחוייבים לו ובעיקר בהקשר של החזרת הדמוקרטיה והמשילות והכח לעם והריבון".

בראיון רחב שמסר סמוטריץ' לקול היהודי בערב הבחירות התייחס לאפשרות של וויכוחים עתידיים בין המפלגות.

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 3 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד