בע"ה ד' תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

קשיים בהרכבת הממשלה: בליכוד בוחנים אפשרויות

בעקבות קשיים בהם נתקל נתניהו בדרכו להקמת הקואליציה נשקלת הקמת קואליציה זמנית עד ליישוב המחלוקות

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"א אייר תשע"ט - 09:59 16/05/2019
גודל: א א א
בוחן אפשרויות. נתניהו (קובי ריכטר TPS)
בוחן אפשרויות. נתניהו (קובי ריכטר TPS)

לאחר שבימים האחרונים בא המו"מ הקואליציוני למבואות סתומים בעיקר בהתנהלות מול מפלגת ישראל ביתנו, שוקלים בליכוד את הקמתה של קואליציה זמנית של 60 ח"כים ללא אביגדור ליברמן. כך דווח הבוקר העיתון "ידיעות אחרונות".

בקדנציה הקודמת נתניהו הקים קואליציה צרה וזמנית של 61 ח"כים, עד שליברמן ומפלגתו הצטרפו לקואליציה והגדילו אותה ל־67 ח"כים.

על פי הדיווח בידיעות אחרונות המהלך יצליח רק באם ליברמן יימנע או יעדר בהצבעה בכנסת על אישור הממשלה.

אם ליברמן יחליט להתנגד בהצבעה לא יושג רוב להצגת הממשלה. בליכוד מעריכים, כי אם יגיעו לאופציה כזאת כמוצא אחרון, הרי שליברמן לא ירצה להצטייר כמי שהפיל ממשלת ימין לכן לא יתנגד ואחר כך כאמור לאורך הזמן ימצא הפיתרון להכנסתו לקואליציה.

בתוך כך חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' הגיב הבוקר לסערה התקשורתית סביב חוק החסינות אותו הוא מבקש להעביר. מפלגות השמאל זועמות על החוק מכיוון שהוא עלול לספק הגנה לנתניהו באם יוחלט להעמידו לדין.

בראיון שמסר הבוקר לרשת ב' אמר חבר הכנסת כי "החשש שמערכת המשפט תעשה שימוש לרעה בסמכותה נגד הרשות המחוקקת או המבצעת הוא חשש אינהרנטי. הצורך לתת חסינות הוא כדי לנטרל את החשש הזה. שאף אחד לא יפחד שאם הוא הולך להיות שר משפטים ולהעביר פסקת התגברות לא יתפרו לו תיק", הסביר סמוטריץ'.

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 21 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד