בע"ה ד' סיון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

רבנים מקצוות הקשת במכתב הקורא לתרום לעמירם בן אוליאל

במכתב אחד - גדולי רבני הציונות הדתית, בהם הרב ליאור והרב גינזבורג, יחד עם הרב טאו והרב דרוקמן: "חשש כי לנגד עיננו עוול של כליאת חף מפשע - מחובתנו לסייע למשפט צדק לבן אוליאל"

  • יח"צ
  • כ"ו אלול תש"פ - 09:02 15/09/2020
גודל: א א א

עשרות רבנים, מבכירי רבני הציונות הדתית, ומכל קצוות הקשת, יוצאים הערב בתמיכה בעמירם בן אוליאל, אשר בימ"ש המחוזי בלוד הטיל עליו היום שלושה מאסרי עולם.

הרבנים קוראים לסייע לקמפיין התמיכה בבן אוליאל וקובעים כי הרשעתו על בסיס הודאה שהוצאה בעינויים היא מעשה פסול וכי היה די בכך בכדי לשחררו.

בין הרבנים ניתן למצוא את הרב דב ליאור, הרב חיים דרוקמן, הרב מאיר מזוז, הרב צבי טאו, הרב אליקים לבנון, הרב שמואל אליהו, הרב שמחה שטטנר ועשרות רבנים נוספים מכל גווני הציונות הדתית.

"ושפטתם צדק. בשנים האחרונות אנו עוקבים בדאגה אחר משפטו של עמירם בן אוליאל בתיק ההצתה בכפר דומא." פתחו הרבנים את הקריאה, "אין עוררין על כך, וכך גם קבע בית המשפט, שההודאה של עמירם, שהינה הראיה היחידה נגדו, הוצאה ממנו בעקבות הפעלת עינויים. האשמת אדם על בסיס הודאה כזו היא מעשה פסול, הן על פי הדין העברי, הן על פי החוק במדינת ישראל ולמעשה בכל מדינות העולם. די היה בכך כדי לשחררו לחופשי." קבעו הרבנים.

להשתתפות בפרויקט 'נותנים תקווה לעמירם - שמים סוף לעלילה', לחצו כאן >>

בהמשך כותבים הרבנים כי ישנו חשש של כליאת אדם חף מפשע "החשש כי לנגד עינינו עלול להתרחש עוול של כליאת אדם חף מפשע למאסר לכל חייו אינו נותן לנו מנוח. מחובתנו לסייע ככל הניתן למען משפט צדק לעמירם.
לקראת הערעור לבית המשפט העליון מתגבש צוות הגנה של עורכי דין בכירים בעלות כספית גבוהה במיוחד." נכתב.

לסיום קראו הרבנים לתמוך בקמפיין גיוס ההמונים למען בן אוליאל "אנו קוראים לציבור הרחב לתרום ביד רחבה ובלב חפץ איש איש כפי יכולתו למאבק מציל חיים זה".

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

נזכיר כי הבוקר תחת הכותרת "נותנים תקוה לעמירם - שמים סוף לעלילה" יצאה אוריין יחד עם משפחת בן אוליאל, חברים, תומכים וארגון חוננו למבצע גיוס המונים לטובת ניהול הערעור של בן אוליאל בבימ"ש העליון לצורך הוכחת חפותו.

בסרטון מרגש שהוציאה אוריין יחד עם בתה, שנחשפת לראשונה, משחזרת אוריין את רגעי המעצר, תוקפת את בית המשפט, מספרת על הבידוד של בעלה, על העוולות בתיק, מכריזה על יציאה למאבק על חפותו של בעלה ועל גיוס צוות עו"ד בכירים לצורך הגשת ערעור לבימ"ש העליון.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


11 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 324 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד