בע"ה י"ז אייר תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close
סערה במעלה גלבוע:

שוברים שתיקה בקיבוץ הדתי?

תושב מעלה גלבוע ארגן ערב עם אנשי השמאל הקיצוני ועורר את זעם התושבים. מנכ"ל בצלמו: "אפילו בקיבוצי השומר הצעיר לא מארחים את הארגון"

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ב סיון תשע"ז - 15:52 06/06/2017
גודל: א א א
שוברים שתיקה. צילום: איתן אלחדז TPS צילום: איתן אלחדז TPS
שוברים שתיקה. צילום: איתן אלחדז TPS צילום: איתן אלחדז TPS

תנועת הקיבוץ הדתי תמיד התאפיינה בהיותה סמן השמאל בציונות הדתית, אולם נראה כי אירוע של תנועת 'שוברים שתיקה' שיתקיים בקיבוץ מעלה גלבוע מעורר מחלוקת עזה גם בקיבוץ עצמו.

לפי הפרסומים ברשתות החברתיות, תושב הקיבוץ הזמין את אנשי שוברים שתיקה לאירוע במועדון הישוב. תושבים מהקיבוץ הביעו ביקורת חריפה על העניין ובקיבוץ הבהירו כי מדובר באירוע פרטי.

"אני בוש ונכלם שאני נאלץ לכתוב זאת אך "שוברים שתיקה" מתעתדים לבוא למעלה גלבוע", כתב אחד התושבים בדף הפייסבוק שלו. "מעלה גלבוע הוא קיבוץ ציוני, פטריוט ומכיל מספר אדיר של מילואימניקים ומספר אדיר לא פחות של תושבים שאיבדו בן, אח, חבר ועמית לנשק במהלך המלחמות על קיומנו בארצנו. הקיבוץ מתנער ומבהיר שאין לו שום קשר לביזיון זה. נלחמנו בעבר ונמשיך להילחם על שמו הטוב של הצבא המוסרי בעולם. נמשיך לשרת בגאון ולשאת את דגל ישראל אצלנו באפוד. נמשיך לעמוד בגאווה מול התקפות שפלות שכאלה".

"למי שמתכנן לבוא ולשמוע אבקש ראשית לברר לעצמו- מיהו ארגון " שוברים שתיקה" ומה מטרתו?", כתב התושב. "האם הוא באמת חושב שישנן בעיות של אונס נשים, ביזת רכוש והשפלה קבועה? האם אתם חושבים שזה נכון? אל תכנסו רק לאתר שלהם אלא גם למי שמתנגד אליהם כדי שתבינו אל נכון מהי מטרתו האמיתית של הארגון... מאבקנו על מדינת ישראל לא תם".

תושב אחר כתב כי "בושה וחרפה לקיבוצנו! קיבוץ שקם כהאחזות להגן מפני אויבי ישראל מארבע רוחות! אנחנו חלק ערכי ובלתי נפרד מהציונות הדתית הנושאת על דגלה את אהבת הארץ ואסירות תודה ללוחמים המגינים עליה באהבה ומסירות אמיתית! קיבוץ מעלה גלבוע גאה בחיילי צה''ל ושותף פעיל לשמירה על בטחון ישראל מיום הקמתו. מתנער בשם הקיבוץ מכול קשר לארגון נבזה שכזה".

שי גליק מנכ"ל ארגון 'בצלמו' הפועל רבות כנגד ארגוני השמאל הקיצוני פנה לתנועת הקיבוץ הדתי שם מסרו לו בתגובה כי : "אין בכך מעשה לא חוקי, מותר לכל אדם לשכור את המועדון בתשלום עבור פעילות פרטית כל עוד לא נעשה בה שימוש לא חוקי. הדבר נבדק בהנהלת הקהילה וכך הוחלט".

את גליק הדברים לא מספקים. "מצער מאוד שבזמן שבכל קיבוצי השמאל והשומר הצעיר הבינו את חומרת הארגון ולא מארחים את שוברים שתיקה במבנה ציבורי, רק הקיבוץ הדתי בוחר לתת גיבוי ולארח אותם במבנה ציבורי. ערכי הקיבוץ הדתי הינם חלוציות, ציונות, התיישבות, וצה"ל, ההיפך הגמור מערכי שוברים שתיקה!", אומר גליק לקול היהודי.

 

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


8 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 69 מהשבוע האחרון