בע"ה י"ח אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

שוב אירוע טרור חקלאי? מתבן נשרף באילון

כוחות כיבוי פועלים משעות הלילה בשריפת מתבן ענק בקיבוץ אילון שבגליל. נבדק החשד שמדובר בהצתה מכוונת

  • דוד אור שחר
  • י"א אייר תשע"ח - 10:28 26/04/2018
גודל: א א א
השריפה באילון (דוברות כב"ה)
השריפה באילון (דוברות כב"ה)

בקיבוץ אילון שבגליל התרחשה היום (ה') לפנות בוקר דליקה במתבן גדול לאחסון חציר בקיבוץ. צוות הביטחון של הקיבוץ הגיע ראשון לאיזור הדליקה והחל בפעולות כיבוי. במקביל הגיעו לשטח כוחות כיבוי רבים והחלו בפעולות מאסיביות לכיבוי השריפה.

למקום הגיעו גם שופלים וטרקטורים השייכים לקיבוץ אשר ניסו להפריד בין ערמות החציר שנדלקו לערימות חציר אחרות במטרה להצילן משריפה.

סמוך לשעה 08:00 הצליחו לוחמי האש להשיג שליטה על האש, אך מלאכת הכיבוי עוד בעיצומה. כוחות הכיבוי החלו בחקירת נסיבות הדליקה ונבדק החשד כי מדובר בעוד אירוע טרור חקלאי, אך טרם נשללה אפשרות שמדובר בשריפה שפרצה כתוצאה מברק בסערה הלילה.

באירוע נוסף נגנב הלילה טרקטור באזור יקב פסגות בבנימין. כמו כן לקול היהויד נודע כי בחוות ארץ בראשית נמנע הלילה ניסיון גניבת עדר בידי ערבים.

בתחילת השבוע הציתו ערבים כ-20 מוקדי שריפה בשדות בעמק יזרעאל.

ההצתה בוצעה בשדה חציר, וכוחות כיבוי מתנחת בית שאן שהגיעו למקום במהירות, הצליחו לכבות את האש. לאור מוקדי הדליקה הרבים נראה כי מדובר בהצתה מכוונת ושיטתית.

אירוע נוסף פורסם ביום א' בו דווח כי אסם שעלה באש בחבל אשכול במהלך השבת, ובער כ-30 שעות, הוצת ככל הנראה על רקע טרור חקלאי. במקום נצפו שתי דמויות שעל פי החשד הציתו את האסם.

כוחות כיבוי גדולים טיפלו בשריפה מעל ליממה, בסיוע טרקטורים, ומדובר בנזק כלכלי כבד.

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 13 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד