בע"ה י"ג כסלו תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

שייח' בכיר מירושלים תמך בחיזבאללה ולא יחקר

היועמ"ש מסרב לפתוח בחקירה נגד שייח' ירושלמי בכיר שנסע ללבנון והשתתף באירוע של חיזבאללה וחמאס. בצלמו: "כל איש ימין שמצייץ נחקר מיידית ומועמד לדין"

  • יח"צ
  • כ' אב תשע"ט - 11:00 21/08/2019
גודל: א א א
צילום: אסתי דיוזבוב TPS
צילום: אסתי דיוזבוב TPS

השייח' מוחמד חוסיין מכהן כמופתי של ירושלים בשנים האחרונות. לפני שנה השתתף המופתי באירוע של החיזבאללה והביע תמיכה בארגון הטרור אך לא תיפתח נגדו חקירה. כך עולה מתשובה של היועמ"ש לאחר פניית ארגון בצלמו בדרישה לפתוח כנגדו חקירה.

הורידו עכשיו את אפליקציית הקול היהודי לטלפון הנייד >>

השייח מוחמד חסין הינו המופתי של ירושלים, וזכור מנאומי ההטפה שלו כנגד מדינת ישראל סביב משבר המגנומטרים בהר הבית.

בעבר נחקר בגין חשד להסתה והגדיל לעשות כשהשתתף לפני כשנה בכנס של ארגון ‎ ,The Global Campaign to Return to Palestine אשר התרחש בחסותו של ארגון הטרור חיזבאללה והתקיים בלבנון.

בשל כך, פנה ארגון בצלמו ודרש מהיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט לפתוח נגדו בחקירה פלילית. הסעיפים בגינם דרשו בבצלמו לחקור את השייך הם יציאה למדינת אויב, יצירת מגע עם סוכן זר וגילוי הזדהות ותמיכה עם ארגון טרור.

מהנתונים שנאספו עולה תמונה לפיה השייח' מוחמד חוסיין השתתף בכנס בידיעה כי ישתתפו נציגי ארגוני טרור שונים ביניהם החמאס והחיזבאללה.

השייח' חוסיין אף קיבל אות הוקרה מאת מארגני הכנס, וכן נכח בנאומים של ראשי ארגוני הטרור ביניהם נאום וידאו של יו"ר ארגון החמאס חאלד משעל ונאום של השייח' נעים קאסם, סגן מזכ"ל חיזבאללה.

יצוין, כי הימצאות מקום הכנס בארץ אויב מעמידה בעצמה עילה מבוססת להעמדתו של השייח' חוסיין לדין. אולם לאחר שנה של התכתבויות בין ארגון בצלמו ליועמ"ש לממשלה הוחלט שאפילו לא לפתוח בחקירה.

במכתב שחתום על ידי עו"ד אילנה ענבר סגנית בכירה למשנה לתפקידים מיוחדים שנשלח לעו"ד מיכאל ליטווק יועמ"ש בצלמו נכתב: "בפניותיך שבמסמך  ביקשת כי תיפתח חקירה פלילית נגד השייח מוחמד אבו חסין בגין עבירות הסתה לטרור, מגע עם סוכן זר ויציאה למדינת אוייב".

"לאחר שהתקבלו כלל עמדות הגורמים הרלוונטים ולאחר ששקל את הדברים החליט היועמ"ש כי אין מקום לפתוח בחקירה פלילית נגד השיח מוחמד אבו חסין" לסיום, עו"ד ענבר מתנצלת על השיהוי הרב במענה שנבע מהצורך לקבל התייחסויות שונות של גורמים זרים במשרד ומחוצה לו.

שי גליק, מנכ"ל בצלמו מסר: "מדובר בהחלטה מקוממת. בכוונתינו לערער על כך מיידית. היועמ"ש לא סתר את העובדה ששלושת העבירות אכן נעשו אך החליט משיקולים חסויים לא לפתוח בחקירה. בעוד כנגד כל איש ימין שרק אומר מילה, כבר נעצר ומועמד לדין. מדובר במדיניות של איפה ואיפה אנחנו קוראים שוב ליועמ"ש להחמיר בענישה כלפי גורמי טרור ומעודדי טרור ולעצור מיידית את המופתי תומך הטרור".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 16 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד