בע"ה י' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

שי ניצן טייח חשדות נגד בכיר בפרקליטות?

בכיר בפרקליטות המדינה נחשד בקשרים לא ראויים ובעישון סמים עם כפופים לו. נבדק החשד כי שי ניצן טייח את הראיות. הנציב מכחיש

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ט סיון תשע"ט - 14:14 02/07/2019
גודל: א א א
שי ניצן והיועמ"ש מנדלבליט (מירי צחי/TPS)
שי ניצן והיועמ"ש מנדלבליט (מירי צחי/TPS)

חשד שנחקר נגד פרקליט מחוז הדרום, החשוד כי ניהל קשרים לא ראויים עם עם כפופה לו, ובתמורה העניק לה הטבות וקידם את חברותיה ואף עישן סמים עם כפופים לו, מעלה חשד נוסף כי שי ניצן ניסה לטייח את החשדות. החשד הוא כי ניצן שמע לפני שנים על הקשר האינטימי ולא עשה דבר. כך דיווח כתב כאן חדשות אסף פוזיילוב.

ארבעה פרקליטים זומנו למסור עדות בפרשה. נציב תלונות הציבור על הפרקליטות השופט דוד רוזן הודיע לפרקליטים שאמרו כי לא ברור אם יגיעו, שאם לא יעשו כן, יעביר את התלונה שקיבל למשטרה. הפרקליטים נחקרו שעות בנוגע לתלונה נגד הבכיר ונשאלו על היחסים בינו לבין העובדת שלו, קשר שלפי הנטען, היה ארוך. הבכיר מודע לבדיקת הנציב והורה לעובדים תחתיו להגיע ולומר את שבדעתם.

לפני כשבועיים נקבע ביקור פתע של פרקליט המדינה והיועץ המשפטי בפרקליטות, אולם הוא בוטל. גורמים בפרקליטות אמרו כי תזמון הביקור בניגוד למקובל, סביב הגשת התלונה, נראה לא מקרי ועורר שאלות, דיווח כתב כאן חדשות.

מהפרקליטות נמסר בתגובה: הטענות לגבי קשר אישי כביכול בין הבכיר לעובדת הינן השמצות ישנות אשר מתייחסות לתקופה שקדמה למינויו. הטענות נבדקו לפני למעלה מארבע שנים ונמצא כי אינן מעלות כל חשד לעבירה פלילית או משמעתית או התנהגות פסולה כלשהי וממצאי הבירור דווחו כמקובל לגורמים הרלוונטיים.

לפני כמה שבועות שוגר אל הנציב רוזן מכתב אנונימי עם מחזור של אותן השמצות אישיות ואחרות והנהלת הפרקליטות העבירה את התייחסותה לידי הנציב בה ביקשה לקבוע כי אין בטענות כל ממש. צר לנו על הפגיעה המיותרת בשמו הטוב של עובד ציבור מסור וישר המוכפש על ידי גורמים אינטרסנטיים ואנונימיים, וזאת ככל הנראה על רקע אי שביעות רצון של גורמים במחוז הנובעת מהחלטות ניהוליות שהתקבלו. לא למותר לציין כי נוכח האמור לעיל, כל פרסום בעניין זה יהיה באחריות הגורם המפרסם, על כל המשתמע מכך.

אמש פרסם השופט רוזן כי בדק את התנהלותו של פרקליט המדינה שי ניצן בנושא והתברר כי לא היה בה רבב, כך לדברי רוזן.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 22 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד