בע"ה י"ד סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close
אנטישמיות בארה"ב

שם הנרצחת פורסם. הרוצח: סטודנט אנטישמי

לורי גילברט קיי נרצחה בקליפורניה•שניים מהפצועים בני משפחה שעזבה את ישראל משדרות•בטרם צאתו לפיגוע פרסם הרוצח דברי נאצה אנטישמיים

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ג ניסן תשע"ט - 11:08 28/04/2019
גודל: א א א
אבל על פיגוע בבית כנסת בארה"ב. ארכיון (הלל מאיר TPS)
אבל על פיגוע בבית כנסת בארה"ב. ארכיון (הלל מאיר TPS)

הבוקר הותר לפרסום שמה של היהודיה שנרצחה בפיגוע בבית חב"ד בפאווי-קליפורנייה, הסמוכה לסן דייגו באחרון של פסח.

הנרצחת לורי גילברט קיי בת ה-60 שהתה בבית הכנסת בתפילת החג והשבת ונרצחה. באירוע נפצעו עוד שלושה יהודים שניים מהם ישראלים. בין הפצועים, שליח חב"ד למקום הרב ישראל גולדשטיין.

המחבל, סטודנט מקומי העונה לשם ג'ון ארנסט נתפס על ידי המשטרה והבוקר פורסמו ציטוטים אנטישמיים שכתב ארנסט בטרם צאתו לפיגוע.

"איך הרג יהודים מסייע לגזע האירופי? כל יהודי אחראי לשואה המתוכננת של הגזע האירופי. הם פועלים כיחידה אחת, הפשעים שלהם בלתי נגמרים", כותב הרוצח. "הם משקרים ומרמים את הציבור, משתמשים בבנקים כדי לגרום למדינות להיכנס לחובות, ושולטים על כל הכלכלה במטרה לממן את הרשע. כל יהודי צעיר ומבוגר אחראי לכך. עבור הפשעים האלה מגיע להם ללכת לגיהנום".

שני הפצועים הישראלים הם ילדה כבת שמונה ודודה. מדובר במשפחה אשר עברה מהעיר שדרות לפני מספר שנים עקב ירי הקסאמים.

אמה של הילדה אמרה הבוקר לכאן חדשות כי: "אנחנו לא בטוחים בשום מקום בעולם בגלל שאנחנו יהודים, זאת פשוט בושה. עזבנו את שדרות בגלל הקסאמים, הלחץ, הפחד, להרים באמצע הלילה תינוקות לממ"דים, לצרחות, לדם, לבלגן, והנה גם פה יש את זה".

היא תיארה את רגעי האימה וסיפרה, "אני רואה את נויה שלי מלאה בדם ולא מבינה מה קורה. אחר כך התחילו לספר לי. את האמת חשבתי שזה ממכות, תאונה, לא שמישהו יירה עליהם. לפני 5 שנים עשו לנו צלבי קרס על הבית שלנו, על המכוניות ועל הרצפה".

שליח ארה"ב למזרח התיכון, ג'ייסון גרינבלט, התייחס לפיגוע הירי ואמר כי "נשבר הלב לשמוע את החדשות הנוראיות על המתקפה הרצחנית בבית הכנסת. עלינו להתאחד ולהילחם נגד האנטישמיות. מחשבותיי ותפילותיי עם משפחות הנפגעים".

גם ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב הבוקר למתקפה ואמר כי "אני מגנה את המתקפה הנפשעת בבית הכנסת. זו פגיעה בלב העם היהודי. אנו שולחים תנחומים למשפחתה של לורי גילברט קיי ושולחים איחולי החלמה מהירה לפצועים. על הקהילה הבינלאומית להגביר את המאבק נגד האנטישמיות".

כזכור, לפני מספר חודשים בוצע פיגוע דומה על רקע אנטישמי בעיירה פיטסבורג שבמדינת פנסילבניה שבארה"ב. בפיגוע נרצחו 11 בני אדם והוא עורר גלים רבים של זעזוע בקרב הקהילות היהודיות בחו"ל. 

בהודעה שפרסם משרד השלוחים של חב"ד, המרכז לעניני חינוך הם קוראים לעצור את סחף האנטישמיות המסוכן ולהחזיר את הבטחון ליהודי ארה"ב.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד