בע"ה כ"ז כסלו תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הקיץ בעיצומו: הנחיות בטיחות למתרחצים

לאחר מספר מקרי סכנת חיים בכינרת ובים התיכון מפרסמת המשטרה הנחיות בטיחות והצלה למטיילים. "חשובה ערנות משמעת בקרב הציבור על מנת למנוע סכנת חיים"

  • דוד אור שחר
  • כ"ד אב תשע"ח - 14:59 05/08/2018
גודל: א א א
משטרת ישראל
משטרת ישראל

לאחר שבשבוע שעבר חילצו שוטרי השיטור ימי בכנרתמספר מטיילים שנקלעו למצב של סכנת חיים ובמצוקה לאחר שנסחפו על גבי אמצעים מתנפחים למרחק רב מקו החוף מבלי יכולת לחזור וללא אמצעי הצלה מפרסמת המשטרה כללי בטיחות והנחיות לקהל הרחב על מנת למנוע מקרי טביעה וסיכון חיי אדם.

במשטרה אומרים כי אך במהלך סוף השבוע האחרון דווח על המקרים הבאים:

1. גבר כבן 28 תושב אחד הישובים בשומרון אותר בסיור של ספינת שיטור ימי כ-600 מטרים מקו החוף לאחר שנסחף על גבי סירה מתנפחת וכשניסה לשוב נשבר לו המשוט.

2.אישה שנסחפה על גבי מזרן כ-2 קילומטרים מקו החוף.

3. ילד וילדה שנסחפו עם אבוב וחגורת הצלה כ-400 מטרים מקו החוף. שוטרי שיטור ימי איתרו אותם מבלי שהתקבל דיווח אודות היעדרותם.נמשו והועברו לחוף.

4. 2 גברים שנסחפו על גבי סירת גומי למרחק של כ-600 מטרים מקו החוף.

5. גבר נסחף על גבי אבוב למרחק של כ-800 מטרים מקו החוף,אותר ונמשה ע"י ספינת שיטור ימי.

6. גבר  נסחף על גבי אבוב למרחק של כ-100 מטרים מקו החוף.

 "ההמלצות וההנחיות שאנחנו מעבירים לציבור הינם תולדה של ניסיון מצטבר ממאות אירועי הצלה וחילוץ  וחלקם מאירועים שלצערנו הסתיימו באובדן חיי אדם. מרצף האירועים שכמעט והסתיימו באסון בחודש האחרון עולה שחלק מהציבור אינו נשמע להמלצות ונקלע למצב מסכן חיים.משמעת ואחריות אישית מצילות חיים" כך נמסר מהמשטרה.

"אנו שבים ומדגישים לציבור: יש לגלות אחריות אישית להיכנס למים בחופים מוכרזים בלבד ובשעות פעילות שירותי ההצלה. אין להיכנס לעומק המים עקב סכנת היסחפות.  אין להכנס למים על גבי אמצעי ציפה: אבובים, סירות גומי או מזרוני ים עקב סכנת היסחפות. מומלץ להשאיר בחוף חבר צופה עם טלפון למקרה של מצוקה. ככלל, רצוי לא להיכנס למים לבד (בדגש על ילדים קטנים) אלא בלוויית אדם נוסף. לעוסקים בספורט ימי (גלשנים, מצנחים,אופנועים וכו') - במשך הפעילות יש להיות חגורים בחגורת הצלה. למפליגים באגם הכנרת - יש להצטייד בטלפון נייד בשהייה ממושכת ובכל בעיה או סכנה יש לדווח בהקדם האפשרי למוקד 100 של המשטרה.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 19 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד