בע"ה י"ז תמוז תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

תופעה: בדואים שודדים רכבים מנשים ומבוגרים בדרום

במקרים רבים בשבועות האחרונים דווח על מקרי שוד רכב בדרום ובעיר באר שבע בשיטת עבודה דומה ובאיומים בכלי תקיפה ונשק קר

  • דוד אור שחר
  • כ"ו חשון תשע"ט - 14:25 04/11/2018
גודל: א א א
 אילוסטרציה (הקול היהודי)
אילוסטרציה (הקול היהודי)

 

בדואים עוצרים כלי רכב שכבישים שוממים בדרום או בצמתים בבאר שבע בשעות לילה מאוחרת, מאיימים על הנהג באלות ובכלי תקיפה ושודדים את כי הרכב. לרוב הקורבנות הם נשים וילדים.

מדיווחים שפורסמו ברשת בימים האחרונים עולה כי לאחרונה התגברו משמעותית דיווחים מצד נהגים, בעיקר נשים, על ניסיונות שוד אלימים בכבישי הדרום.

שיטת הפעולה של הכנופייה אשר ככל הנראה משתייכת למגזר הבדואי, היא להמתין באיזורים הפחות מאוכלסים ולחפש 'טרף קל' בדמות נשים ומבוגרים. מלשון הדיווח עולה כי בנוסף ביצעו בדואים נסיון שוד דומה בצומת שכונתית בתוך העיר באר שבע.

 שצומת הסמוכה לתל ערז באיזור הפזורה הבדואית בנגב זדווח  כי ברמזור בצומת עומדים לעיתים צעירים בדואים חמושים באלות, שוקרים חשמליים וגז מדמיע כאשר אחד מהם ניגש לרכבים כשהוא מתחזה לטרמפיסט ושאר הבדואים שודדים את הרכב. 

באתר המקומי של באר שבע ברנז'הnews דווח על שורה של מקרים בעלי אופי דומה שביצעו בדואים לאחרונה לאחרונה בעיר.

 המקרה הראשון אירע בלילה שבין חמישי לשישי בשבוע שעבר, בשעה 4:35 לפנות בוקר.  שתי צעירות מבאר שבע חזרו מבילוי במכוניתן וסיפרו: ''אני ירדתי בבית וחברתי המשיכה בנסיעה לבדה.

בשעה 4:35, בעודה עומדת ברמזור, באו מכל אחד מהצדדים רכבים כהים. היא עמדה בנתיב האמצעי. משני הרכבים, ממנו יצאו ארבעה גברים רעולי פנים. היא מאוד חששה, הייתה בהלם. היא התקשרה אליי בבהלה, סיפרה לי על המקרה, היא מאוד מזועזעת, אינה מסוגלת כמעט לדבר''.

באחד הימים הסמוכים לכך דווח ב ברנז'הnews כי תושבת ב"ש דניאל בן שאנן חוותה מקרה דומה.

''אני וחברתי נסענו בקרבת הספריה העירונית והתקרב אלינו רכב כסוף ובו ארבעה צעירים בדואים, אשר ניסו לפתוח את הדלתות. אתמול, שישי, זה קרה לי שוב, בצומת השוק לכיוון נווה נוי - נווה זאב, בערך היכן שממוקמת הפינה החמה, רכב מאזדה לבנה עם ארבעה בדואים, ניסו לפתוח דלתות לבנות שנסעו במכונית. זה כבר נהיה בלתי נסבל. מפחיד להסתובב בעיר, מפחיד לנהוג לבד באוטו ואפילו אישה כמוני, ששירתה במשטרה ושב''ס ויודעת להיערך למצבים כאלה, אבל גם אותי זה הלחיץ, אבל כמובן שאני לא מראה להם את זה''.
 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 5 מהשבוע האחרון