בע"ה ח' ניסן תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

תוצאות הבחירות לכנסת ה-22:

למעט 15 קלפיות שטרם נספרו בשל אירועים חריגים, נספרו כל הקולות: אלו תוצאות הבחירות לכנסת ה-22 - כחולן לבן מוביל על הליכוד. אין גוש עם 61. עוצמה יהודית בחוץ. אילו חברי כנסת לא יכהנו בכנסת הבאה?

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ח אלול תשע"ט - 06:20 18/09/2019
גודל: א א א

למעט 15 קלפיות בלבד שטרם נספרו בשל אירועים חריגים, כל שאר הקולות נספרו בבחירות לכנסת ה-22.

שיעור ההצבעה הסופי עמד על 69.4%, עלייה של 1.5 לעומת הבחירות האחרונות השנה.

התוצאות כאמור עדיין אינן סופיות, וכעת תמונת המנדטים כי כזו: מפלגת כחול לבן בראשות בני גנץ מובילה עם 33 מנדטים. לאחריה מפלגת הליכוד עם 31 מנדטים.

המפלגה השלישית בגודלה היא הרשימה הערבית המשותפת עם 13 מנדטים. מפלגת ש"ס עם 9 מנדטים וישראל ביתנו בראשות אביגדור ליברמן עומדת על 8 מנדטים. יהדות התורה נכנסת לכנסת עם 8 מנדטים ומפלגת ימינה עם 7.

מפלגת העבודה בראשות עמיר פרץ עם 6 מנדטים והמחנה הדמוקרטי (ברק-מרצ) עם 5 מנדטים. מפלגת עוצמה יהודית לא עברה את אחוז החסימה וזכתה עד כה לכ-80,000 קולות.

תמונת הגושים המצטיירת היא כזו: גוש הימין עומד על 55 מנדטים. גוש השמאל עומד על 44 מנדטים. גוש הערבים עומד על 13 מנדטים וליברמן עם 8. איש אינו יודע לאן ייקח ליברמן את מפלגתו, שיחד עם 8 המנדטים שגייסה יכולה להטות את הכף. כמו כן, הרשימה הערבית המשוטפת עשויה להמליץ עם גנץ להרכבת הממשלה.

על פי ההסכם, מפלגת ימינה מתפצלת כעת, לאחר הבחירות: הבית היהודי-האיחוד הלאומי מכניסים איתם 4 מנדטים, הכוללים את הרב רפי פרץ, בצלאל סמוטריץ', מוטי יוגב ואופיר סופר. הימין החדש מכניס איתו 3 מנדטים: איילת שקד, נפתלי בנט ומתן כהנא.

בינתיים, ראשי מפלגות הימין נפגעו עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ושוחחו על הקמת גוש ימין מאוחד למשא ומתן הקואליציוני להרכבת הממשלה. איילת שקד אמרה כי הבלוק הימני המאוחד עדיין לא סופי והם ממתינים להתחייבויות ברורות יותר מנתניהו בנושא. נתניהו פנה לגנץ בקריאה למשא ומתן להרכבת ממשלת אחדות רחבה בראשות נתניהו.

חברי הכנסת שלא יכהנו בכנסת הבאה הן בין היתר: ח"כ מאי גולן, אריאל קלנר, פטין מולא, עוזי דיין ואסנת מארק מהליכוד. כחול לבן איבדה את עידן רול ויוראי להב הרצנו. עידית סילמן מהבית היהודי לא תכהן בכנסת ה-22. כמו כן, לבניין הכנסת יכנסו חברי כנסת חדשים ממפלגות אחרות שכוחם גדל בבחירות אלו. כך למשל לישראל ביתנו בכנסת יצטרפו חמד עמאר, אלכס קושניר ומרק אפרימנוב. לרשימה הערבית המשותפת בכנסת יצטרפו כח"כים וליד טהא, סעיד אלחרומי ועסאקלה ג'אבר.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


4 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 13 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד