בע"ה ח' סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

תוצאות סופיות: הימין החדש בחוץ

פורסמו התוצאות לפני הערעורים: לבנט ושקד חסרים כ-1,500 קולות. הליכוד עלה במנדט ויהדות התורה ירדה במנדט. היתר ללא שינוי. השמאל החל בקמפיין לממשלת אחדות

  • אלחנן גרונר
  • ז' ניסן תשע"ט - 08:38 12/04/2019
גודל: א א א
(יהודה פרל)
(יהודה פרל)

לאחר פארסה ארוכה, באגים וטענות שונות, במהלך הלילה פרסמה וועדת הבחירות המרכזית את התוצאות הסופיות, עם סיוג לפיו ישנה יכולת לערער ולדרוש בדיקות נוספות עד יום רביעי הקרוב.

על פי התוצאות, מפלגת הימין החדש לא עברה את אחוז החסימה וחסרו לה 1,461 קולות בלבד כדי להיכנס לכנסת. הליכוד עלה במנדט ל-36 מנדטים על חשבון יהדות התורה שאיבדה מנדט.

התוצאות הסופיות:

הליכוד: 36 

כחול לבן - 35

ש"ס - 8

יהדות התורה - 7

העבודה - 6

חד"ש-תע"ל -6

איחוד מפלגות הימין - 5

ישראל ביתינו - 5 מנדטים

כולנו - 4 מנדטים

רע"מ - בל"ד - 4 מנדטים

מר"צ - 4 מנדטים

בימין החדש הודיעו כי מאות מתנדבים נערכים לבדוק את הפרוטוקולים של הקלפיות ולנסות לאתר שגיאות או זיופים. אחת הטענות הן כי מפלגתו של סמיון גרפמן קיבלה את האות ן וגרפה מעל 4,000 קולות - מספר קולות גבוה יחסית למפלגות הקטנות והלא מוכרות. לפי טענות שונות, רבים התבלבלו והצביעו נון סופית במקום נון רגילה - האות של הימין החדש.

בנוסף, בישוב איתמר למשל, עדיין מופיעה תוצאה לפיה 52 איש המהווים 11.58% מהמצביעים הצביעו ללא אחר מאשר אחמד טיבי ואיימן עודה ברשימת חד"ש - תע"ל, נתון מעורר תמיהה.

בתוך כך, עו"ד איתמר בן גביר מעוצמה יהודית אמר אתמול כי הוא סומך על ח"כ בצלאל סמוטריץ' ועל הרב רפי פרץ שיעמדו במילתם ויפרשו לאחר שיקבלו תפקידי שרים, בכדי שעל פי "החוק הנורבגי" בן גביר יוכל להיכנס לכנסת.

"גוש הימין" עומד כרגע על 65 מנדטים, מה שמאפשר לאביגדור ליברמן לדרוש דרישות גבוהות מכיוון שבלעדיו אין ממשלה. כך גם המפלגות החרדיות נמצאות כשידן על העליונה, אלא שערכי שני הגורמים הללו מתנגשים, בפרט בכל הקשור לחוק הגיוס.

הבוקר (ו') פורסמו טענות על כך שנשיא המדינה צפוי לזמן אליו את נתניהו וגנץ ולבקש שיקימו ממשלת אחדות. גם בעיתון ידיעות אחרונות פתחו בקמפיין של מספר כותבים הקוראים לממשלת אחדות.

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 7 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד