בע"ה י"ב סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

תלונות נגד חדשות 12 וקריאה לחרם: "הסתה נגד חרדים"

רינה מצליח השתלחה בציבור החרדי בפריים-טיים של ערוץ 12 וספגה ביקורת קשה ברחבי הרשת. האם יחל חרם נגד ערוץ 12 עד לפיטוריה?

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"א ניסן תש"פ - 09:30 05/04/2020
גודל: א א א

מגישת 'אולפן שישי' בחדשות 12 רינה מצליח, הצליחה בליל שבת האחרון להרגיז צופים רבים ובמוצאי השבת, כשציבור דתי ומסורתי שמע על הדברים, הצטרף גם הוא לביקורת החריפה.

בין היתר אמרה מצליח, כי "החרדים מרגישים בלתי מחויבים לצווי המדינה, זה רוב החרדים"; "יש פה ציבור שכבר שנים לא מקבל את סמכות המדינה, זה לא קרה היום פעם ראשונה עם הקורונה זה קורה כבר שנים".

בעוד עיתונאים נוספים שהיו באולפן ניסו להסביר למצליח כי אין להכליל את הציבור ולהסית כנגד כל החרדים, המשיכה מצליח בדבריה.

 "פקידי מס הכנסה שנכנסים לעסקים בבני ברק ובירושלים יוצאים משם רק בליווי ניידות כי התושבים תוקפים אותם", אמרה מצליח.   "אני צריכה להזכיר לכם מה קורה כשאברך מקבל צו גיוס למרות שהוא יודע שהוא לא יתגייס איזה הפגנות וסגירת כבישים אנחנו רואים".

"אני רוצה להזכיר לכם, לפני 20 ו-25 שנה את ההפגנות האיומות של החרדים כשהיה צורך לסגור את כביש בר אילן בירושלים".

במכתב חריף ששלח ח"כ משה ארבל לעו"ד קובי זנה, ראש היחידה הממשלתית לתיאום המאבק בגזענות, הוא קורה לפעול כנגד מצליח. "הזדעזעתי והצטערתי לשמוע כי דווקא בליל שבת הגדול, ימים ספורים לפני שעם ישראל כולו יישב לחגוג את חג הפסח ולספר בעניין יציאת מצרים, הסיתה העיתונאית רינה מצליח ב"אולפן שישי" כנגד האוכלוסייה החרדית תוך שימוש במילים קשות, הכללות ושקרים גסים".

"ניכר כי עניינה של הכתבת אינו בעידוד האוכלוסייה להישמע להוראות משרד הבריאות כי אם בהסתה פרועה וקשה נגד הציבור החרדי, תוך אמירת שקרים בוטים, הכללות ועירוב מין בשאינו מינו. במסגרת מונולוג השנאה נדרשה הכתבת אף לאירועים שהתרחשו לפני כ-25 שנים. נדמה שרק במקרה נשמט מהמונולוג האשמת החרדים גם ברצח ארלוזורוב".

"כראש היחידה לתיאום המאבק בגזענות אבקשך לפעול בהקדם כנגד הכתבת תוך עירוב היועץ המשפטי לממשלה והגורמים הרגולטוריים האמונים על חברת החדשות במידת הצורך".

תלונה נוספת הוגשה לנציב תלונות הציבור ברשות השנייה לרדיו וטלוויזיה, בידי ארגון זכויות האדם 'בצלמו'. "התבטאות זו מובילה לליבוי השנאה בציבור ועלולה לגרום לאלימות איש באחיו אינה יכולה לעבור בשתיקה. הציבור דורש מהנציב לאלתר כי תפורסם התנצלות ואזהרה בנושא. זהו תפקידך והנך נדרש לפעול".

בנו של ראש הממשלה, יאיר נתניהו, כתב בחשבון הטוויטר הצעה לציבור החרדי: "החרדים יכולים להוריד את ערוץ 12 על הברכיים. חרם מאורגן של כל המליון חרדים בישראל על כל מוצר שמפורסם בהפסקת הפרסומות בערוץ 12 עד שרינה מצליח ואמנון אברמוביץ מפוטרים על מופע ההסתה שלהם. (מפוטרים לא מתנצלים!)".  לאחר מכן, העלה נתניהו צילום של הסרת אפליקציית חדשות 12 מהטלפון הנייד שלו.

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 18 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד