בע"ה ו' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

5 חודשי מאסר לשוטר אלים שתקף חשודים

בימ"ש השלום בתל אביב גזר 5 חודשי מאסר ופיצוי כספי על שוטר שתקף אזרחים במספר הזדמנויות וניסה לשבש מהלכי משפט

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ח סיון תשע"ח - 20:00 11/06/2018
גודל: א א א
ארכיון  (צילום: משטרת ישראל)
ארכיון (צילום: משטרת ישראל)

בית משפט השלום בתל אביב גזר על שוטר תנועה מאזור המרכז 5 חודשי מאסר בפועל ופיצוי כספי למתלוננים בגין תקיפה שביצע כלפיהם בשני אירועים ושיבוש מהלכי משפט.

על פי הפרקליטות, המקרה הראשון אירע בחודש תשרי תשע"ו בשעות הערב, כאשר השוטר ניגש לרוכב אופנוע בהרצליה וביקש ממנו להזדהות. המתלונן הציג בפניו רישיון נהיגה, אך סרב לבקשתו לערוך עליו חיפוש גופני. הנאשם בתגובה נגח בפניו של המתלונן, ולאחר שהמתלונן נסוג לאחור, הוסיף הנאשם וריסס גז פלפל בפניו.

בהמשך המקרה, ביצע השוטר על פי כתב האישום עבירה של שיבוש מהלכי משפט זאת כאשר בדו"ח הפעולה שכתב הצדיק את האלימות בה נקט כלפי המתלונן ומעצרו וניצל את פניית שותפתו למשמרת, שוטרת צעירה, על מנת שההנמקה הבדויה לכוח אותו הפעיל, תופיע גם בדו"ח הפעולה שלה.

באירוע נוסף, שהתרחש חמישה חודשים לאחר מכן, כך על פי הפרקליטות, במסגרת משמרת, התפתח ויכוח בין המתלונן לנאשם, ובסופו הודיע הנאשם למתלונן כי הוא עצור בגין תקיפה ואיומים. לאחר מעצרו, הוכנס המתלונן לניידת, כשהוא כבול.

בעת שישב בספסל האחורי בניידת, נטל הנאשם ארגז שהיה בניידת, וחבט באמצעותו בחוזקה בראשו של המתלונן ואף ריסס את המתלונן באמצעות גז פלפל.

בהודעת הפרקליטות נכתב כי במעשיו תקף הנאשם את המתלונן שלא כדין וגרם לו לחבלה של ממש. בעניין זה קבע בית המשפט כי "קשה להצדיק את מעשי הנאשם או להמעיט בחומרתם, בשל העובדה שהמתלונן קילל אותו או ירק לעברו. מדובר באירועים בהם נתקלים שוטרים במהלך חיכוך עם אזרחים, הדורשים איפוק רב מצד השוטרים, ובמיוחד כאשר האזרח אזוק, חסר אונים, בתוך ניידת משטרה".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 8 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד