בע"ה כ"ד אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"אם לא היינו מתעקשים המשטרה לא הייתה פועלת"

שנתיים מנסה רבש"ץ נווה ארז לגרור את המשטרה לפעילות נגד ציד בלתי חוקי. כעת לכד ציידים עם חיילים ונדהם לראות את הודעת המשטרה על הצלחתה

  • ה' אייר תשע"ט - 08:01 10/05/2019
גודל: א א א
רובה הציד בו השתמשו הציידים (באדיבות המצלם)
רובה הציד בו השתמשו הציידים (באדיבות המצלם)

תופעת הציד הבלתי חוקי באיזור בנימין היא תופעה רחבה כאשר ערביי האיזור פוגעים עוד ועוד בחיות הבר השונות. 

רבש"ץ היישוב נווה ארז בבנימין ניהל בשיתוף עם צה"ל ביום חמישי שעבר מצוד אחר מספר ערבים שביצעו צייד בלתי חוקי של צבאים באיזור היישוב. במשך שנתיים פועל הרבש"ץ בנסיונות להביא למעצר הערבים וביום חמישי האחרון אכן הצליח יחד עם כח צה"ל ללכוד שבעה ערבים שהרגו צבי באמצעות רובה ציד וסכין.  

לאחר לכידת הערבים הוזעקה המשטרה לנקודה אך רק לאחר מאבק ארוך בין איש רשות הטבע והגנים וחיילי צה"ל מול השוטרים עצרה המשטרה את הערבים. 

ביום ב' הוציאה המשטרה הודעה על האירוע כאשר היא מוצגת בו כמי שזיהתה את האירוע מלכתחילה ופעלה למעצר הערבים. רבש"ץ נווה ארז שראה את הודעת המשטרה, זעם על התנהלותה. 

"הערבים הגיעו לאיזור של נווה ארז ביום חמישי בלילה בסביבות השעה 1 בלילה.  אני זיהיתי אותם, ארגנתי פעילות עם הצבא כדי ללכוד אותם. זאת לא פעם ראשונה שהם מגיעים אבל כל פעם הצבא מפספס אותם, הפעם עשינו תכנית של התפיסה וב"ה תפסנו אותם.

בהמשך אחרי שנכנסו לכפר מוחמאס הסמוך, המשטרה הגיעה וחיכתה לנו בכניסה לכפר ומשם ליוותה אותנו לתחנה ושם נשארנו אני ופקח של רט"ג", מסר הרבש"ץ את גרסתו לדברים. 

"שראיתי את ההודעה של המשטרה פשוט הייתי בהלם. זה בכלל לא נכון איך שהדברים הוצגו בה. מה שבעיקר חורה לי שגם אחר כך היינו צריכים לשכנע אותם שיעשו משהו עם הערבים. הם מבחינתם רצו לשחרר אותם מייד.

אני הייתי שם עם צבא. הצבא צריך להעביר אותם למשטרה, והמשטרה אומרת תקשיבו אין לנו מה לעשות איתם. אם אתם רוצים תשארו איתם עד הבוקר ובבוקר נטפל בהם". 

"במשך כשנתיים אני מנסה להאבק בתופעה של הציד הבלתי חוקי של הערבים שחמושים בנשק באיזור הישוב ואף פעם המשטרה לא משתפת איתנו פעולה יותר מידי. עכשיו זה מאוד קומם אותי.

עד שיש אירוע שמסתיים במעצר של ציידים הם לא פועלים בשעת האירוע ואחר כך גם מוציאים הודעות דוברות כאילו הם עשו הכל". 

"בזמן האירוע עצמו המשטרה בכלל לא הייתה. המשטרה לא שמעה על האירוע. אני ראיתי את האירוע. ואני עדכנתי את הצבא. אם הפקח של רט"ג לא היה עומד על הרגליים האחוריות שלו ונלחם על המשך המעצר והחקירה  במשטרה הם לא היו עוצרים אותם. היו משוחררים באותו רגע. הם אמרו נשחרר אותם ואח"כ נביא להם זימון לחקירה".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 15 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד