בע"ה ג' תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"אפי לא נרצח במהלך שוד, אפי נרצח כי הוא יהודי!"

אתמול, יממה לאחר שהביאו את בנם ואחיהן לקבורה, עמדה משפחתו של אפרים גורדון הי"ד אל מול המצלמות וזעקה: "אפי נרצח רק מכיוון שהוא יהודי"

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ד אייר תשפ"א - 11:50 06/05/2021
גודל: א א א
(באישור המשפחה)
(באישור המשפחה)

לפני כשלושה ימים, נרצח בבולטימור מרילנד שבארצות הברית הישראלי אפרים גורדון מהישוב נעלה בבנימין. גופתו של אפרים הועברה לארץ עוד באותו היום והוא נקבר שלשום בערב בבית העלמין במודיעין.

אתמול (ד'), ביקשו בני משפחתו להבהיר בצורה חד משמעית שלא מדובר בשוד שהסתבך "לא נלקח ממנו דבר" אומרת בכאב אחותו, "השעון שעל ידו, הארנק עם הרבה כסף בתוכו, התיק שלו, אוזניות, מכשיר טלפון נייד, פספורט ישראלי - הכל נשאר, הם לא לקחו דבר - אין סימני אלימות, ככה לא נראה שוד".

"אפי חזר בחצות, הם היו שלושה - עמדו בקצה הרחוב, כשראו שהוא מגיע - התקרבו אליו ונעמדו סביבו, צעקו צעקות שיטנה וירו בו" מתארת אחותו של אפי כשהוריו ואחותו עומדים יחד, "בשביל שוד לא צריך לירות בבטן ולהרוג. שלושה גברים עם אקדח יכלו לשדוד את אפי שהיה לבדו גם בלי יריה אחת ובטח בלי להרוג. הם לא לקחו ממנו כלום, הם רצחו אותו רק בגלל שהיה יהודי. מדובר באירוע אנטישמי, מדובר בפעולת איבה, מדובר בטרור".

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

המשפחה מספרת כי המארחים של אפי הציעו לו שלא לצאת עם כיפה ועדיף שישיג כובע. "גם הזקן שעל פניו הסגיר בין היתר שהוא יהודי, אך הוא לא התבייש בזה", אומרת האחות, "הוא היה יהודי גאה וסרב להסיר את הכיפה מעל ראשו ואולי גם מחוסר מודעות לרמת האנישמיות ברחוב. הוא הרגיש בטוח בתוך שכונה יהודית בבולטימור, בתוך קהילה יהודית".

על פי עדויות, צעקו תוקפיו לפני שירו בו קריאות אנטישמיות ועל כך שהוא יהודי. המשפחה פנתה אל התקשורת בכאב על כך שבאתרים וערוצים מסויימים מיהרו להודיע שאפי נרצח במהלך שוד "למה לא פניתם אלינו לברר ולוודא לפני שפרסמתם?" שואלת האחות בכאב את העיתונאים. לדברי המשפחה, אף גורם רישמי לא פנה אליהם על מנת לעדכן אותם כיצד ובאיזה אופן הרצח יטופל מול השלטונות האמריקאים "אנחנו מבקשים את עזרתכם, תעזרו לנו להבין כיצד אף גורם רשמי מטעם המדינה לא מעבירים פרטים? אפי לא מת סתם. הוא מת כי הוא יהודי".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 32 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד