בע"ה כ' חשון תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"הפרקליטות והמשטרה נוקטות באכיפה דרסטית, פוגענית ואגרסיבית כנגד אנשי ימין"

בדיון שהתקיים אתמול (ג') בכנסת בנושא התנהלות המשטרה והפרקליטות בעניינו של חכ"ל מיכאל בן ארי, ח"כ בן גביר למשטרה והפרקליטות: "תעבירו נתונים על אכיפה בררנית בסגירת תיקים".

  • יח"צ
  • ו' חשון תשפ"ב - 17:57 12/10/2021
גודל: א א א

הוועדה לבט"פ בדיון מיוחד שיזם ח"כ בן גביר למשטרה והפרקליטות: "תעבירו נתונים תוך 90 ימים על אכיפה בררנית בסגירת תיקים משני צידי המתרס. וכן תשיבו מדוע אין בפרקליטות מי שיקבל את תלונות חברי הכנסת והאם לא מתחשבים בפרנסתו של אדם בעת שמנהלים נגדו חקירה במשך שנתיים".

בעקבות זימונו של ח"כ לשעבר מיכאל בן ארי בפעם השלישית לחקירה במשטרה, בגין ציוציו ברשת החברתית טוויטר, התקיים הבוקר דיון ביוזמת יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר בנושא: "הפרקטיקה של המשטרה בחקירות על ציוצים בטוויטר. הדיון התקיים בוועדה לביטחון פנים של הכנסת בראשות ח"כ מירב בן ארי שנענתה לבקשתו של ח"כ בן גביר. בדיון השתתפו חברי הכנסת בצלאל סמוטריץ, מאי גולן, עמיחי שיקלי, נציגי הפרקליטות, המשטרה, 'ארגון בצלמו' ו'חוננו'.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר אמר בוועדה כי ההליך שחוקרים את בן ארי הוא לא ברור, "למה מישהי השמאל שאומרת שצריך לתלות את שופטי בית המשפט העליון אומרים שמדובר במשאלת לב שלה ואנחנו לא חוקרים ובן ארי שאומר שערבים הם גייס חמישי את כן חוקרים, צריכים לחקור אותה ולא אותו". והוסיף, "אני מוטרד שהוא נחקר ומסר גרסה והצהיר שהוא רוצה לעמוד לדין אם משהו לא בסדר". הגיע הזמן שהמשטרה תבין שיש גבולות ושהיא אינה מעל החוק. אי אפשר לגרום עינוי דין לאדם שכל חטאו מסתכם בציוצים בטוויטר ולהתעלל בו, תוך אכיפה בררנית".

ח"כ לשעבר מיכאל בן ארי אמר בוועדה כי המשנה לפרקליט המדינה נורית ליטמן, הודיעה לו כי החקירה הסתיימה, אולם למרות זאת, המשטרה ממשיכה להטרידו בזימון לחקירות בגלל ציוציו בטוויטר ומסרבת להגיש נגדו כתב אישום וכל מטרתם היא הפחדה והטרדה. "מה שקורה לי מזכיר את תקופת הסזון. יום יום גדעון לוי מסית בעיתון הארץ נגד חיילי צהל ובנוסף עוד אלפים והמשטרה לא עושה כלום. רוצים להטיל פחד ולסתום פי" והצהיר, "במידה ולא יוגש נגדי כתב אישום אגיש תביעה אזרחית". בן ארי ביקש מנציגי הפרקליטות והמשטרה להגיש נגדו כתב אישום כדי שיוכל להילחם על חפותו: "יש כאן התנהלות של איפה ואיפה, ורדיפה אחרי יהודים. מה שהם רוצים זה לסתום לי את הפה. אני מחכה שיהיה נגדי כתב אישום כדי שכולם יראו שיש כאן גזענות. הם רוצים להטיל עליי אימה. אנחנו בצפון קוריאה? שאל רטורית.

יו"ר הועדה, חה"כ מירב בן ארי כתבה בחשבון הטוויטר שלה בעקבות דברי מיכאל בן ארי: "לא הכרתי את חכ"ל מיכאל בן ארי, קראתי קצת כתבות עליו בעיקר בתקופת הבחירות שבה נפסל מלכהן בכנסת, אבל היום שמעתי את העדות שלו בועדה שלי והיא פשוט טילטלה אותי. מקווה שהלקחים מהאירוע שלו יופנמו וילמדו - לא צריך להתנהל כך ולא משנה מאיזה צד אתה במפה הפוליטית".

ח"כ בצלאל סמוטריץ' מסיעת הציונות הדתית אמר כי ''הסוגיה היא לא בן ארי אלא התופעות האלה שקורות לאזרח הקטן. עינוי הדין היא בעיה קשה במדינת ישראל. הניסיון להשאיר חקירה תלויה ועומדת הוא רע מאוד".

ח"כ עמיחי שיקלי (ימינה) מתח ביקורת על הפרקליטות ואמר: "מדובר בגוף שמצפצף על נבחרי ציבור ומנותק מהעם. גוף שלא מוכן שיבקרו אותו ויותר משהוא גוף משפטי הוא גוף פוליטי שלא עושה את מלאכתו''.

עו"ד משה פולסקי מארגון חוננו השתתף אתמול בדיון וטען כי הפרקליטות ומשטרת ישראל נוקטות באופן סלקטיבי ובאכיפה בררנית על רקע הסתה כנגד אנשי ימין.

עו"ד פולסקי סיפר לוועדה על הקשיים שהמשטרה והפרקליטות מערימות בנוגע לתיקי אנשי ימין "אני מכיר גם את התיק של בן ארי וגם עוסקים בהרבה תיקי הסתה. הפרקליטות באמת מעדיפה לשמור את כל המידע לעצמה ולא לשחרר שום מידע, ואז הם אומרים שהם מתנהלים בשוויוניות והגינות. עובדתית זה לא נכון", טען עו"ד פולסקי.

את טענותיו ביסס פולסקי על הזיכוי בתיק חתונת השנאה. במסגרת ההליך המשפטי הגיש עו"ד פולסקי לבית המשפט כמאה תיקים דומים העוסקים בהסתה מהצד השני של המפה הפוליטית-חברתית. המשותף למאה התיקים הללו הוא העובדה שכולם נסגרו, וחשודים רבים כלל לא הועמדו לדין גם בגין חשדות לאירועי הסתה  חמורים וברורים.

"בהליך שעו"ד בן גביר כבר התחיל אותו בחומרי החקירה, ובהליך משפטי שכבר התנהל ועבר ביקורת שיפוטית, קיבלנו חומרי חקירה לשלוש שנים בין 2016-2018 עם עשרות ומאות תיקי הסתה שנפתחו ונסגרו על ידי אותה מחלקה לתפקידים מיוחדים. על בסיס תיקים אלו יש הכרעה בבית משפט", תיאר עו"ד פולסקי.

עו"ד פולסקי הפנה את משתתפי הדיון להחלטת הזיכוי שנתן שופט ביהמ"ש לנוער שמעון לייבו בתיק החתונה "שם הגשנו בטיעונים ובסיכומים לפחות מאה תיקים, מתוך מאות, ורואים שם וזו כבר החלטה שיפוטית שמתייחסת לכל ההליכים, החל משלב החקירה והמעצר שמבוצעים באופן פוגעני ומהיר, ועד להגשת כתבי אישום כאשר מצד שמאל של המפה - קיימת מדיניות של סגירת תיקים סיטונאית גם במקרים של עבירות הסתה חמורות".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 26 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד