בע"ה ז' תמוז תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"כל אחד יכול למצוא את עצמו אריה שיף הבא"

היום יצאה שיירת רכבים מלטרון לערד והביעה תמיכה והזדהות עם אריה שיף, שעומד בפני האשמה ברצח לאחר שירה למוות בבדואי שפרץ לרכבו

  • יח"צ
  • כ' טבת תשפ"א - 14:44 04/01/2021
גודל: א א א

עשרות רכבים יצאו הבוקר (שני) מחניון לטרון לעבר העיר ערד כדי לחזק את אריה שיף, מי שירה בפורץ בדואי שביקש לגנוב את רכבו. המחאה התקיימה בשל העמדתו של שיף בפני משפט וכן בעקבות התגברות מקרי האלימות והפרוטקשיין נגד יהודים באיזור ערד.

לפני קצת יותר מחודש ירה שיף, תושב ערד, בבדואי שביקש לגנוב את רכבו. במהלך הימים הקרובים הוא צפוי לעמוד לשימוע לפני כתב אישום בו רוצים להאשימו בעבירת רצח. לאחר האירוע התקיימה מחאה רחבת היקף בקרב הציבור בישראל ותושבי הדרום. כעת, ביוזמת תנועת 'אם תרצו' נערכה שיירת ההזדהות לחיזוק שיף ומשפחתו.

השיירה יצאה ממחלף לטרון לכיוון רובע האומנים בערד, ועברה דרך ביתו של אריה שיף וכן דרך האנדרטה לזכרו של חייל הנח"ל רון קוקיא ז"ל אשר נרצח בערד על רקע לאומני, על ידי צעיר בדואי הגר באיזור. לאחר מכן, התקיימה ברובע האומנים בערד עצרת מחאה למען שיף תחת הכותרת: "לכל אזרח יש זכות לביטחון אישי. כולנו אריה שיף".

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

בן שיף, בנו של אריה נשא  דברים בקשר לאביו ואמר כי: "אם אתם חושבים שמקרה כמו של אבא שלי לא יכול לקרות גם לכם אתם טועים בגדול. כל אחד יכול למצוא את עצמו אריה שיף הבא. זכויות האזרח של כולנו תלויות כאן על בלימה. אריה שיף הוא לא מקרה פרטני אלא סמל למערכת שלא יודעת להבדיל בין עבריין שבא לגנוב רכב לאזרח שקם להגן על עצמו ועל משפחתו. אם לא נילחם עבור אבא שלי היום אף אחד לא יילחם עבורכם מחר".

בועז קוקיא, אביו של רון ז"ל אמר באנדרטה לזכר בנו: "אנו קוראים לממשלת ישראל ולרשות השופטת להילחם בפשיעה ובמחבלים ולחבק את אריה שיף שהגן על עצמו ומשפחתו מפני שודדים. היום זה שיף מחר זה יכול להיות חס וחלילה כל אחד מאיתנו".

יהודה שרבאני, רכז השטח של תנועת "אם תרצו" מסר כי: "ראש הממשלה הראשון דוד בן גוריון אמר כי "בנגב יבחן עם ישראל ומדינתו". נראה כי במבחן הזה ישראל לא מקבלת ציון גבוה. לצערנו, הנגב הופך לחצר האחורית של מדינת ישראל בה אזרחיה היהודים הם בני חסות של עבריינים ופורעי חוק. אריה שיף הוא סימבול לתופעה רחבה של פשיעה לא ממוגרת וניכרת הרפיסות של המשילות. שיירת הרכבים באה לחזק את תושבי ערד והסביבה בכלל ומשפחת שיף בפרט ולהגיד להם כי עם ישראל מכל חלקי הארץ בא לתמוך במלחמתם הצודקת של תושבי הדרום".

תגובות (3) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 21 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד