בע"ה ד' סיון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"לעולם לא עוד" - לראשונה טקס יום השואה באמירויות

טקס מיוחד וראשון מסוגו אי פעם במדינה ערבית, לציון יום השואה והגבורה, נערך אמש באיחוד האמירויות בהשתתפות צעירים ישראלים, ואמיראתים. "נפעל נגד ההסתה והאנטישמיות וביחד נבטיח, כי השואה לא תתרחש שנית".

  • יח"צ
  • כ"ו ניסן תשפ"א - 11:10 08/04/2021
גודל: א א א
(צילום: ברוך ידיד/TPS)
(צילום: ברוך ידיד/TPS)

טקס מיוחד וראשון מסוגו אי פעם במדינה ערבית, לציון יום השואה והגבורה, נערך אמש באיחוד האמירויות בהשתתפות צעירים ישראלים, ואמיראתים, הטקס נערך ביוזמת העמותה הישראלית ISRAEL is  שפועלת למפגשי ישראלים ברחבי העולם. מהצד האמיראתי השתתפו בטקס המרגש עשרות מחברי העמותה האחות, UAE is, בראשות סעוד אל חוסני.

בטקס, שנערך במועדון הצעירים ב"אמירייטס טאוור" בדובאי, בהשתתפות עשרות פעילים חברתיים מישראל ומאיחוד האמירויות, הבטיחו הדוברים השונים לפעול לקירוב בין יהודים ומוסלמים ולצאת נגד האנטישמיות והצהירו "לעולם לא עוד".

הרב צבי קוגן, שליח מטעם תנועת חב"ד באמירויות, נשא את תפילת "יזכור" ובתום התפילה, ענו משתתפי הטקס, יהודים ומוסלמים כאחד באמירת "אמן".

לאחר מכן עמדו משתתפי הטקס לדקת דומייה לזכר הנספים בשואה. 

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

את ששת הנרות לזכר הנספים הדליקו הפעילות החברתיות המוסלמיות נורא אל אואדחי ומוזה, שתיהן בלבוש מסורתי וכן סעוד אל חוסני ולואי שריף, מוסלמי ופעיל רשתות מדובאי.
אליהם הצטרפו להדלקת הנרות יוסף חדאד, ערבי ישראלי מנצרת ורותם שרון, שניהם פעילים בעמותת ISRAEL is.

סעוד אל חוסני, שהקים באמירויות את העמותה האחות, אמר במהלך הטקס "אם החליטו המנהיגים להדליק נרות ולהאיר את הדרך לשלום, אנחנו הצעירים נדליק לפידים בוערים, אם החליטו המנהיגים לצעוד מטר קדימה למען השלום, אנחנו הצעירים, ישראלים ואמיראתים, נצעד קילומטרים ליצירת מציאות אחרת, נפעל נגד ההסתה והאנטישמיות וביחד נבטיח, כי השואה לא תתרחש שנית".

לואי שריף אמר, "כמוסלמי אני רואה את עצמי מחויב לדת היהודית, לציוויי התנ"ך והשופטים ולפיכך, הנצחת השואה שבאה להשמיד את העם היהודי היא ערך עליון וההתחייבות "לעולם לא" היא צו מוסרי בעיני האיסלאם וחובה המוטלת על האנושות כולה".

הזמר לואי עלי, דרוזי מהכפר מע'אר, שריגש את הקהל בשירתו, אמר בתום הטקס "זהו יום מצמרר שאין לו קשר לדת או למדינה". אל עלי הצטרפו בשירה גם עידו דנקנר ואיזי רון.

עמותת ISRAEL is שהוקמה לפני מספר שנים על ידי אייל בירם וצעירים נוספים, בהם בוגרי יחידות עלית בצה"ל, פועלת למפגשים ישירים בין צעירים מישראל לצעירים ברחבי העולם. באחרונה, עם הקמתה של העמותה האחות באמירויות, לאחר חתימת הסכמי השלום, נערכו מספר מפגשים משותפים בהשתתפות פעילי רשת וידוענים, בהם גם מעיין אדם, אשת תקשורת מישראל, שלקחה חלק בטקס המרגש ובמפגשים נוספים.

במסגרת פעילותה של העמותה נערך השבוע כנס בהשתתפות נציג המשרד לענייני צעירים באיחוד האמירויות, שעסק בשאלת היחסים בין ישראל לעולם הערבי ובצורך למחויבות ההדדית של קבלת יהודים ומוסלמים אלו את אלו ופעולה משותפת לסיום הקונפליקטים והסכסוכים.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 323 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד