בע"ה ה' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"לשמור על קדושת החיים מכל משמר"

בעקבות התאונות הקשות, הרב ערוסי קורא להתחיל בחינוך לקדושת החיים מגיל צעיר ולא להסתפק בקנסות לעברייני תנועה

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ו חשון תשע"ט - 13:43 04/11/2018
גודל: א א א
(דוברות כבאות והצלה)
(דוברות כבאות והצלה)

בעקבות התאונה הנוראה בכביש 90 שגבתה את חייה של משפחת עטר, יצא הבוקר הרב ד"ר רצון ערוסי רבה של קרית אונו וחבר מועצת הרבנות הראשית, בקריאה ייחודית לאחדות למען חינוך דור העתיד לערך חיי אדם והתחייבות לשמירה על חוקי התנועה.

"אחיי ורעיי, יום יום משפחות רבות בישראל מתאמללות בגין התאונות בדרכים. רבים רבים מתייתמים, רבים רבים מתאלמנים, רבים רבים עלמי חמד ועלמות חמודות נגדעים בדמי ימיהם.

ולצערנו הרב, ובעוונותינו המרובים, רבו חללי התאונות מחללי חרב, וכאילו לא די לנו בחללי חרב מלחמות טרור, נוספים עלינו במספרים נוראים גם חללי התאונות", אומר הרב ערוסי.

  | "חללי הטרור מצטרפים לחללי התאונות"

"ובעניין חללי התאונות לא נוכל לומר שידינו לא שפכו את הדם הזה, שהרי רבים מאתנו מדברים בטלפונים הניידים בעת הנהיגה. יש הנוהגים אחרי שתיית אלכוהול, או גם בזמן עייפות גדולה. רבים נוהגים או נוסעים בלתי חגורים, רבים מזלזלים בחוקי התעבורה, שכל חוק מהם, הוא חוק שמירת החיים.

רבים נוהגים במהירות מופרזת, רבים נוהגים בכלי רכב בלתי תקינים, רבים מאתנו הולכים בדרכים שלא במעברי חצייה, או במקומות מסוכנים, או ברשלנות ובחוסר זהירות.

הרבה רשויות אינן מתקנות את הדרכים, מי בחוסר תאורה, מי בכבישים קלוקלים, מי בחוסר תמרורים, מי בחוסר גשרים או רמזורים, וכן כהנה וכהנה פשעים של יחידים ושל רבים", מנה הרב חלק מהגורמים הרבים לתאונות.

   | להיזהר בחוקי תנועה יותר מאיסורי התורה

הרב מציע מה שיגרום לדעתו לסיום מרחץ הדמים. "אם כל אחד ואחד מאתנו יקבל על עצמו לשמור על קדושת החיים מכל משמר, ויקפיד על כללי התעבורה בדרכים, הרבה יותר ממה שהוא נזהר באיסורים, כי חמירתא סכנתא מאיסורא, ואם כל אחד מאתנו יקבל על עצמו לחנך את בניו ואת בנותיו לילך בדרך החיים, או אז נהיה בנים אהובים ורחומים ורצויים לפני אבינו שבשמים, אב החיים והרחמים. והוא יפרוש עלינו את משמרת החיים.

רק במצב דברים זה נוכל לפנות לגדולי רבנינו שיקראו לעצרות תשובה ותפילה בעניין חשוב זה, רק במצב דברים זה נוכל לזעוק מקירות לבותינו לכל הרשויות המקומיות והארציות, לתקן כל התשתיות בדרכים, להגביר את הפיקוח בדרכים, להעניש עונשים הראויים להורגי נפשות בדרכים, לא ע״י מאסר בלבד, אלא עבודת חובה בת שנים רבות בבתי חולים ובבתי שיקום לנכים, ובלוויות ובקבורה של החללים בדרכים, ומעל לכל, לחייב הוראה חינוכית בכל מוסדות החינוך מן הגיל הרך ועד הבוגרים ועד בכלל, על קדושת החיים ועל הזהירות בדרכים.

רק כך קולותינו אפשר שיתקבלו ברצון אצל האחראים, ורק כך נהיה ראויים לחיים טובים וארוכים, בעולם הזה ובעולם הבא.

ואנא אחיי ורעיי, הפיצו איגרת זו בכל אמצעי התקשורת, ומיד ליד, לכל אחד, במסיבות ובדרכים, בכל עצרת ובכל התקהלות. וכל המזכה את הרבים, זכות הרבים תגן בעדו ובעד בני ביתו עדי עד", סיים הרב.

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 8 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד