בע"ה ח' תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"רוצחים את יקירנו בפעם השנייה"

משפחות שכולות מפורום "בוחרים בחיים" באו למחות על מתן פרס ליוצרי הסרט המציג את פרקליטת המחבלים ע"י מפעל הפיס

  • יח"צ
  • כ"א סיון תשע"ט - 10:24 24/06/2019
גודל: א א א
זירת פיגוע. ארכיון (דוברות המועצה האיזורית שומרון)
זירת פיגוע. ארכיון (דוברות המועצה האיזורית שומרון)

נציגי משפחות שכולות החברות בפורום בוחרים בחיים של המשפחות, הגיעו אמש למחאה מול טקס הענקת הפרס ליוצרי סרט על חייה של פרקליטת המחבלים לאה צמל. הסרט אשר מציג את סיפורי חייה זכה בפרס על סך 150 אלף שקלים מטעם מועצת הפיס לתרבות ואמנות.

המשפחות השכולות דרשו מיו"ר מפעל הפיס אביגדור יצחקי לבטל לאלתר את הענקת הפרס הכספי ליוצרי הסרט מתוך הבנה כי הוא מבזה את זכר הנרצחים.

נציגי פורום בוחרים בחיים שהגיעו לבית מפעל הפיס הם הרצל ומירב חג'אג הוריה של סגן שיר ז"ל שנרצחה בפיגוע בארמון הנציב, שמעון גולבנציץ אביו של סגן דוד ז"ל שנפל בפעילות מבצעית בחברון, הדס מזרחי, אלמנתו של אלוף משנה ברוך ז"ל שנרצח בערב ליל הסדר בדרך לקרית ארבע, ולדמיר לוברסקי אביו של לוחם דובדבן רונן ז"ל שנהרג בפעילות מבצעית לפני שנה וחצי ודבורה גונן אמו של דני ז"ל אשר נרצח בפיגוע במעיין ליד הישוב דולב.

נציגי המשפחות השכולות חילקו פליירים לעוברים ושבים עליהם נכתב: "אראלה לא צלצלה אלי-ללאה צמל כן", "מפעל הפיס-פרס לטרור" ועוד.

כדי להמחיש זאת, המשפחות השכולות שפכו דליים עם צבע אדום בבית מפעל הפיס, המסמל דם הנרצחים כאות מחאה ולהמחשת אוזלת היד אשר איפשרה לסרט מעין זה לזכות בפרס ומענק כספי משמעותי.

הרצל ומירב חג'אג' החברים בפורום בוחרים בחיים המלווה על ידי תנועת "אם תרצו" מסרו כי: "באנו כדי להפגין את הכעס והכאב שלנו על מתן פרס לסרט המפאר את פועלה של עורכת הדין צמל בהגנה על מחבלים - אלו שפגעו ביקירנו ובנו. בין הרוצחים השפלים שעליהם הגנה עו"ד צמל נמצאים המחבל שרצח את אורי אנסבכר,  המחבלים שעשו לינץ בחיילים ברמאללה ועוד.

סרט אשר מפעל הפיס רואה בו השראה למי שמפעל חייה הוא הגנה על מחבלים הוא הזויה. האם מתוך כל היצירות הישראליות נמצא דווקא הסרט הזה ראוי לקבל עידוד בסכום של 150 אלף שקל?
האם חברי אותה וועדה שבחרה את הסרט לא ראו לנגד עיניהם נהרות של דם ששפכו הלקוחות של עו"ד צמל? נתינת הפרס הזה הוא ביטוי לאטימות וחוסר אחריות לחברה הישראלית.

אראלה צלצלה ליוצרי הסרט על צמל, אבל לא אלינו, אלה שסבלו מנחת זרועה. אנו דורשים למנוע את הצעד הזה ולבטל את המימון לסרט לאלתר." לא יתכן שכסף ציבורי יממן ויעודד אנשים שתומכים בטרור ובכך נותן רוח גבית לפיגוע הבא."

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 37 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד