בע"ה ג' תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

השופטים לא יוכלו לומר "ידינו לא שפכו את הדם"

הרב שמואל אליהו: "על השופטים האלה צריך לומר אתם אשמים בזה שאנשים נהרגים שאנשים נרצחים שאנשים נפגעים"

  • ז' סיון תשפ"א - 14:12 18/05/2021
גודל: א א א

בשיעורו היומי אמר היום הרב שמואל אליהו, כי "ביום שישי שיחרר בית המשפט בחיפה עשרות מיתפרעים ערבים שהתפרעו בעכו, בגליל ובכל מיני מקומות. זרקו אבנים, בלוקים, מוטות, פצעו אנשים, כמעט הרגו מישהו, שעד עכשיו נימצא בבית חולים. לשופטים האלה תרוצים טובים: לזה שמו במעצר בית, זה לא התכוון, זה צעיר, זה פה ושם. עשרות מתפרעים ערבים שיחררו אותם, בסיטונאות".

"על שופטים האלה צריך לומר 'דעו לכם אתם אשמים בזה שאנשים נהרגים, שאנשים נרצחים, שאנשים נפגעים'" אומר הרב אליהו. "כך אמר דוד המלך: "עד מתי תישפטו אבל ופני רשעים תישאו סלע" התפקיד שלכם זה להציל את הניפגעים, לא להגן על הפורעים כי מפחדים מהם. "שיפטו דל ויתום עני ורש הצדיקו פלטו דל ואביון מיד רשעים הצילו". אבל הם השופטים, "לא ידעו ולא יבינו בחשכה יתהלכו", יש להם כל מיני אג'נדות".

"ודעו לכם כשאתם עושים את זה אז אתם מביאים אנרכיה לכל המדינה. על זה נאמר "ימותו כל מסדי ארץ". אתם חושבים את עצמכם נעלים ועליונים, "אני אמרתי אלוקים אתם ובני עליון כלכם" דעו לכם אתם בני אדם. "אכן כאדם תמותון". ותבואו יום אחד למישפט לפני בית דין של מעלה "וכאחד השרים תיפולו".

"אנחנו מיתפללים אומרים ריבונו של עולם כשיש לך כאלה שופטים גרועים, כאלה שופטים נכשלים, כאלה שופטים שממיתים מוסדי ארץ, "קומה אלוקים שופטה ארץ כי אתה תינחל בכל הגיים" יהי רצון שניזכה למערכת מישפט מתוקנת, "השיבה שופטנו כברישאנה ויעוצינו כבתחילה", ולא שופטים שמגבים את המיתפרעים ולא מגנים על אלא שניפגעים.

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 32 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד