בע"ה ט"ו תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

כיצד מעשרים גזר?

האם ניתן להפריש תרומות ומעשרות מאזור על אזור, והאם מפרישים לפני כניסת היבול למפעל או דווקא ביציאה

  • יח"צ
  • י"ז טבת תשע"ז - 20:48 15/01/2017
גודל: א א א

רבני תכנית "תורה וארץ" של מכון התורה והארץ ערכו בשבוע שעבר סיור לימודי בנושא הפרשת תרומות ומעשרות בבתי אריזה ומיון של גזר, בקיבוץ סעד.

מדובר בבית אריזה גדול המקבל יבול גזר מכל רחבי הדרום. כתוצאה מכך ישנן שאלות הלכתיות שונות בנושאי תרומות ומעשרות, ובהם הפרשת תרומות ומעשרות מאזורים שונים, וזמן ההפרשה – לפני הכניסה לבית האריזה או ביציאה ממנו.

תכנית "תורה וארץ" מופעלת בידי מכון התורה והארץ זו השנה השלישית במטרה להרחיב את הידע וההסברה במצוות התלויות בארץ בקרב רבנים מכהנים. בתכנית משתתפים מדי שנה כעשרים רבנים המקבלים מלגות מהמכון, ועוסקים בהעמקת הלימוד של הלכות המצוות התלויות בארץ, סיורי העשרה וימי עיון בנושא כלאיים, הפרשת חלה, ערלה ותרומות ומעשרות, ובסופו של דבר נבחנים ברבנות על הנושאים שנלמדו במבחני הרבנות למצוות התלויות בארץ.

"התכנית מיועדת לרבנים הנמצאים בצמתים בעלי השפעה, כגון רבני ישובים ובתי כנסת", מסביר הרב אבי סוחובלסקי ראש התכנית. "תוך כדי שנת הלימוד יש מספר מפגשים של העשרה והרחבה והסיורים מועילים לתת את ההכשרה המעשית, אינו דומה מה שלומדים בספר שולחן ערוך למה שקורה בשטח במפעל לייצור מאפים או חקלאות תעשיתית. באמצעות הסיורים ניתן לראות את היישום של מצוות התלויות בארץ בימינו אנו גם באופן התעשייתי".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 29 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד