בע"ה י"ד אב תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הצוואה של שיר: "להמשיך את שרשרת הדורות"

על קברה של בתו נשבע הרצל חג'אג' שלא ישתוק. מאז הפך יחד עם רעייתו מרב לחוד החנית של המאבק למניעת הרצח הבא. בהסכת בקול היהודי מספרים השניים על בתם רבת הפעלים ועל הדברים האחרונים שאמרה דקות לפני שנרצחה - האזינו

  • אלחנן גרונר, הקול היהודי
  • א' אייר תשפ"א - 20:00 13/04/2021
גודל: א א א

Listen to "ליום הזיכרון - הצוואה של שיר: להמשיך את שרשרת הדורות" on Spreaker.

בעשרה בטבת תשע"ז קטע פאדי קונבר, מרצח ערבי מג'אבל מוכבר את מסע חייהם של ארבע נשמות יהודיות. סגן שיר חג'אג, סגן יעל יקותיאל, סגן משנה ארז אורבך וסגן משנה שירה צור נפגעו מהמשאית בה דהר קונבר לעבר צוערי קורס קצינים שהגיעו לסדרת חינוך בטיילת ארמון הנציב בירושלים.

בהסכת מיוחד ליום הזיכרון מספרים הרצל ומרב חג'אג', הוריה של סגן שיר חג'אג' הי"ד על השכול והאובדן, על ילדה ממוצעת שהחליטה שהיא לוקחת את עצמה בידיים ולמדה לתואר ראשון כבר בתיכון, המשיכה למסלול עתודאית בהנדסת חומרים מתקדמים אותו סיימה בהצטיינות יתרה, אך הסתירה זאת בענווה מהוריה שגילו על הצטיינותה רק לאחר שנרצחה.

ההורים מספרים על העקשנות של שיר להתקבל ליחידה 81 - היחידה הטכנולוגית של מערך המבצעים המיוחדים של אמ"ן, על ההתנדבות רבת השנים, התרומות וההליכה בשלג לניצולת השואה לה סייעה במשך תקופה ארוכה.

וגם על דבריה האחרונים של שיר למדריך הקבוצה בטרם ירדה מהאוטובוס ונרצחה – על הצורך בהעברת המסר של שרשרת הדורות והקשר הנצחי של עם ישראל לארצו ולמקום המקדש.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >

הרצל ומרב משתפים בגילוי לב על רגעי קבלת הבשורה המרה. "זה היום שהתהפכו לנו החיים. היו לנו סימנים מבשרי רעות אבל לא רצינו לראות אותם. לא האמנתי שאלוקים יעשה לנו את זה. 350 חיילים יש שם, מה הסיכוי?"

על קברה של שיר נשבע הרצל שלא ישתוק. הוא ורעייתו מרב הצטרפו לפעילות ציבורית בפורום "בוחרים בחיים" של המשפחות שכולות. "מהכפר ג'בל מוכבר יצאו מעל 200 מחבלים מתוכם מעל 40 רוצחים, הוא יצא מהכפר וראה קבוצה של חיילים ובהחלטה של שניה החליט לרצוח את החיילים. הוא לא בא לרצוח את שיר שלי את הילדים של כולנו.

זה הראה לנו שאין הרתעה. המשפחה שלו עדיין פה למרות ששר הפנים דרעי ניסה לגרש אותם. הם נמצאים פה על המעמד הכי נמוך שיש – כל שנה מאריכים להם שהייה. המוקד להגנת הפרט עזר להם ואף אחד עדיין לא גורש 4 וחצי שנים אחרי".

את פעילות החסד מנציחים במשפחת חג'אג בעמותת 'שיר'. מעבר לחלוקת המזון מרצים הרצל ומרב בפני חיילים ובני נוער ומספרים על שיר.

"לשיר ציפה עתיד מזהיר, מעניין, מועיל לעם, למדינה ולאנושות כולה. אנחנו מספרים עליה כדי שעוד ועוד אנשים ילכו בדרכי שיר".

תגובות (3) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 55 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד