בע"ה ט' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

שיחה מיוחדת על הרב עדין אבן ישראל - שטיינזלץ זצ"ל

רב, וגאון עצום שכתב פירוש מקיף על הגמרא, אך בעל סגנון בוטה וחריף. על שיטת החינוך, פרס ישראל, תפילה, מחלוקות, עישון מקטרת ועוד... // האזינו להסכת 'חושבים בקול' על הרב עדין שטיינזלץ זצ"ל

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ג אב תש"פ - 18:29 13/08/2020
גודל: א א א

האזינו לפרק נוסף בהסכת 'חושבים בקול' - תכנית אירוח של הקול היהודי, והפעם נעסוק בדמותו של הרב עדין אבן ישראל שטיינזלץ זצ"ל. אלחנן גרונר שוחח עם הרב שאול וינגורט, מוותיקי תלמידי הרב שטיינזלץ זצ"ל.

הרב עדין הסתלק ביום שישי האחרון והוא בן 83. את דמותו של הרב עדין קשה להכניס לתבניות. רב, וגאון עצום שכתב פירוש מקיף על הגמרא, אך בעל סגנון בוטה וחריף. אוהב ישראל עצום שגרם להמונים לנוע בכסאותיהם באי נוחות כאשר שיגר ביקורת נוקבת לכל עבר. בעל לבוש חרדי, אך עם עצמאות מחשבתית נדירה. מחנך, חסיד, ובעיקר עובד ה' מיוחד במינו.

הרב עדין גדל בשכונת קטמון הירושלמית למשפחה שאינה שומרת תורה ומצוות, וכשהיה נער חזר בתשובה והתקרב לחסידות חב"ד. לצד זאת למד באוניברסיטה העברית מדעים מדויקים וגם הפך למנהל בית הספר הצעיר ביותר בישראל.

הציבור הרחב מכיר את הרב עדין בעיקר מפירושו לתלמוד הבבלי – פרויקט נדיר בהיקפו שחולל מהפיכה אדירה בלימוד הגמרא. אולם לא רבים זוכרים כי כאשר הוענק לו פרס ישראל על מפעל חיים, הרב עדין כלל לא טרח להתייצב לטקס אלא שהה בארה"ב בעניינים חשובים יותר.

באולפן הקול היהודי התארח הרב שאול יונתן וינגורט, מותיקי תלמידיו של הרב עדין, ויחד ננסה לגעת ולו במעט בדמות הגדולה והמיוחדת הזו שהתהלכה בינינו. נדבר על מה שנתפס כניגודיות באורח חייו של הרב עדין, על המקטרת שסימלה את חירותו, על מהפיכת החסידות שחולל בציבור הדתי לאומי, וגם, מה חשב הרב עדין בנוגע למאבקים על ארץ ישראל.

Listen to "שיחה מיוחדת על הרב עדין אבן ישראל - שטיינזלץ זצ"ל" on Spreaker.

ניתן להאזין לכל הפרקים של 'חושבים בקול' ולהסכתים נוספים של הקול היהודי באתר האינטרנט 'הקול היהודי',

באפליקציות הפודקאסטים הפופולריות:

להאזנה בספוטיפיי >>

להאזנה בגוגל פודקאסט >>

להאזנה ב-podchaser >>

להאזנה ב-Podcast Addict >>

להאזנה ב-Deezer >>

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 22 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד