בע"ה ה' תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ההתבוננות שתביא את הקשר בין בני הזוג ל'אהבה כאש'

הרב שמואל שפירא מסביר כיצד בני הזוג יכולים בהסתכלות ומחשבה לעורר אצלם 'אהבה כאש' לבין זוגם ולחדש את הקשר הזוגי | צפו בסרטון

  • שמואל שפירא
  • כ"ד שבט תש"פ - 08:29 19/02/2020
גודל: א א א

בא נסביר משהו על אהבה.

יש סוגים של אהבה. יש אהבה כאש ויש אהבה כמים. מה ההבדל בן אהבה כאש לאהבה כמים? שניהם אהבות, אהבה כאש בוערת, אהבה כמים היא זורמת.

אהבה כמים זה כמו שני אחים שיש להם קשר מאד מאד טוב, טבעי מאד, ראשוני, ששניהם קשורים לאותו מקום, מרגישים כאילו הם באו מאותו מקום. אהבה כאש זה אהבה שהיא בוערת בהם, שהיא תופשת אותם חזק ולוקחת אותם למקום אחר. אהבה כאש היא דבר שצריך לעורר, אהבה כמים זו אהבה שיש לנו. יש לנו אהבה טבעית, ואותה אנחנו רוצים לפתח, אותה אנחנו רוצים להגדיל על ידי התעוררות של האהבה.

אז איך מעוררים את האהבה?

אמרנו שאהבה שהיא זורמת זו האהבה הטבעית שלנו, ואהבה כאש זה אהבה שאנחנו מעוררים. אנחנו רוצים להצית את האש ולעורר את האהבה כדי שהקשר יהיה חי וכדי שהקשר יהיה שמח. כדי שלא נבנה רק על האהבה כמים שזורמת לנו, האהבה שטבעית לנו, אלא שיהיה בה הרבה כח להחזיק להרבה שנים, לממש את כל החלומות שלנו ביחד, להצליח לפתח אותה שתהיה חזקה ויציבה, ותחזק אותנו גם כן.

אז כדי לעשות את זה אנחנו צריכים לשים לב. לשים את הלב שלנו על הדבר, להתבונן, לראות איך הדבר הזה הוא באמת-באמת נכון, איך הוא אמתי, איך אפשר להוציא ממנו עוד ועוד כוחות.

למשל, נעשה עכשיו סדר התבוננויות, על הנושא הזה. איך אנחנו מפתחים את האהבה שלנו עם בן הזוג שלנו. מאיפה יש לנו כזה סדר התבוננויות? מהתניא. בעל התניא האריך מאד להסביר בסדר התבוננויות איך אנחנו מתבוננים כדי לעורר בנו את אהבת ה'. אותו דבר אנחנו נעשה פה, נתבונן דרך ההתבוננויות של בעל התניא באיך לעורר את האהבה לה, איך לעורר את האהבה לבן הזוג, שהרי גם הוא חלק אלוק ממעל ממש.

נתחיל באהבה בהתעוררות ראשונה. התבוננות ראשונה על פי ספר התניא זה הסתכלות, התבוננות, שימת לב, בגדולת ה'. אז גם אנחנו בעקבות ההתבוננות, כמו שהתבוננות בגדולת ה' זה מעורר אותנו לאהבת ה' אצלנו, לבעור לה'. אז גם אם אנחנו נתבונן בגדולת בן הזוג נגיע להתעוררות והתלהבות שלנו באהבה שלנו, בקשר הזוגי שלנו, במשיכה שלנו אל בן הזוג ואל בת הזוג.

איך מתבוננים בגדולת בין הזוג?

אנחנו רוצים באמת לגעת ולראות את העומק של כוחות של בן הזוג שלנו.

לכל בן זוג ולכל בת זוג יש כוחות גדולים מאד, דברים שהוא מיוחד בהם, דברים שהוא חזק בהם, דברים שבאמת מרשימים. כשאנחנו רואים בן אדם מרשים יש לנו משיכה טבעית אליו, אנחנו מרגישים ש'וואו איזה יופי, הוא כזה, והוא כזה'. אבל במשך הימים והשבועות שאנחנו חיים ביחד וכל ה'וואו' הזה קצת נשכח.

אם אנחנו מסיבים את תשומת ליבנו ומרכזים את מחשבתנו על הדבר הזה, זה גורם לנו באופן טבעי לחזק את הקשר, זה גורם באופן טבעי ללבות את האהבה שלנו, להוסיף לה כוח ולגרום לנו לרצות להיות יותר טוב בקשר.

עלינו לקחת זמן פנוי ולחשוב על דברים ייחודיים, כוחות שיש לבן או בת הזוג שהם באמת מרשימים, שלא חשבנו עליהם הרבה זמן. אולי הם הביאו אותנו לקשר הזה בכלל, הם מה שמשך אותנו בהתחלה אבל מאז זה נשכח. אם אנחנו נשקיע זמן בלחשוב על הדבר הזה, ולא רק לחשוב על כל מיני יכולות שלו, אלא בעיקר על הדבר הכי-הכי גדול שיש בו, וזה החלק אלוק ממעל שיש בו, שהוא אלוקי, שהוא יהודי קדוש, שהיא יהודייה קדושה, ושיש משהו בכוח הזה שהוא אין סופי, הוא אין סופי והוא מתגלה דרך כוחות מיוחדים שיש בו, זה יוביל אותנו למשיכה מאוד חזקה ולקשר מאוד חזק.

ובעזרת ה' באמת יהיה התלהבות ועוצמה בקשר ואז נזכה לא רק לקשר של אהבה כמים, אלא לקשר של אהבה כאש.

תודה לידידיה עסיס על הסיוע בשכתוב המאמר.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


3 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 36 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד