בע"ה כ"ז אב תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

לראשונה: אתרי המורשת ביו"ש עולים למפת טיולי החמ"ד

החמ"ד וארגון "שומרים על הנצח" מרימים לקראת חנוכה את מיזם "חנוכיית המורשת" שיכלול טיולים פיזיים ווירטואלים באתרי החשמונאים

  • יח"צ
  • כ"ד כסלו תשפ"א - 08:48 10/12/2020
גודל: א א א
(שומרים על הנצח)
(שומרים על הנצח)

לקראת חג החנוכה מעלים מינהל החמ"ד במשרד החינוך וארגון "שומרים על הנצח" מיזם ארצי לחנוכה של היכרות עם אתרי מורשת לאומית ביהודה ושומרון.

במהלך ימי חג החנוכה יתקיים מיזם "חנוכיית המורשת- עושים היסטוריה" ביוזמת ארגון "שומרים על הנצח" המאגד שורה של גופים ובהם מועצות אזוריות וגופי שטח וידיעת הארץ. במסגרת המיזם יתקיימו סיורים פיזיים ווירטואליים מצולמים בשידור חי באתרי מורשת מרכזיים הקשורים לממלכות ישראל, ביניהם שומרון העתיקה, ארמונות החשמונאים, וסיור בעקבות קרב בית זכריה בגוש עציון שנערך לאחר טיהור המקדש בידי המכבים ובו נהרג אלעזר החשמונאי.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

כמו כן, לאחרונה גם חודשה הפעלתו של הגן הלאומי סבסטיה לאחר שנים רבות בהן התאפשרו הטיולים באתר רק בחגים ובתיאום מיוחד, והוא פתוח לקהל הרחב.

גיא דרך, מנהל הפעילות בשומרים על הנצח, אומר כי: "לאורך העשורים האחרונים הזניחה מדינת ישראל בצורה פושעת את אתרי המורשת והעתיקות ביהודה ושומרון. אל תוך הואקום שנוצר נכנסו שודדי עתיקות תאבי בצע מחד וגורמים מדיניים זרים בראשות הרשות הפלסטינית לפגוע במורשת לאומית ישראלית".

"עוד אומר דרך, כי "עד היום קראנו לממשלת ישראל ל"סור מרע" ועכשיו אנו פונים לממשלה לבוא ולעשות טוב, לתת לאתרי המורשת הלאומית שלנו את היחס הממלכתי הראוי, באמצעות תכנית החירום הלאומית שהגשנו לשרי הממשלה. כל מה שצריך זה להשוות את אתרי המורשת ביהודה ושומרון לאותו יחס שזוכה לו אתר בצידו המערבי של הקו הירוק".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 19 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד