בע"ה ז' סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ככה זה התחיל: ממשטחי מגן לאטרקציית המתנפחים

אנו פוגשים אותם בקניון, בשוק פורים ובאירועי ההפנינג. הם ממגנטים אליהם את כל הילדים. המתנפחים נחשבים כאחת מהאטרקציות האהובות ביותר על הילדים

  • תוכן שיווקי
  • כ"א אדר תשע"ט - 15:52 26/02/2019
גודל: א א א
(מקפיצים אירועים)
(מקפיצים אירועים)

אז מאיפה כל הסיפור הזה בכלל התחיל?

בשנת תשי"ט (1959) חשב ג'ון סקרלוק על פיתרון שיגן על שטחים גדולים מפני מים ולכלוך (כגון מגרשי טניס ובריכות שחייה), ג'ון חשב על כיסוי ענק מתנפח שניתן להוציא ממנו את האויר ולקפלו בעת הצורך. 

פעם אחת לאחר שעובדיו של ג'ון התקינו את הכיסויים, ג'ון ראה שהעובדים מתחילים לקפוץ ולהשתולל על הכיסוי המתנפח.

מייד הבין ג'ון שיש באמתחתו אולי המצאה חדשה, והתחיל לייצר משטחים מתנפחים מיוחדים, במטרה  שאנשים יוכלו לקפוץ ולהשתולל עליהם.

עם הזמן ג'ון שיכלל את המתקנים והוסיף להם קירות כדי שאנשים לא ייפלו מהם. ואף פיתח את המתקנים בצורות של חיות וטירות צבעוניות כדי שאף הילדים יאהבו ויתחברו אליהם.

כעשר שנים לאחר ההמצאה החלה אשתו של ג'ון להשכיר את המתנפחים תמורת 19 דולר ליממה משום שהבינה שעסקים בינוניים לא יוכלו לרכוש את המתנפחים בגלל מחירם הגבוה.

  | המתנפחים מחזקים את הבטחון העצמי לילדים

להשכרות היה ביקוש עצום, ובעקבות כך חברות רבות בעולם אף הן התחילו בייצור אלפי דגמים של מתנפחים מסוגים שונים. 

המתקנים מתחלקים למספר סוגים, ישנם מתקנים שנועדו רק עבור החוויה המהנה גרידא, כמו טרמפולינות קפיצה וישנם מתקנים שמחזקים את הביטחון העצמי של הילד ונותנים לו תחושת מסוגלות. כמו פארק חבלים, אתגרון ועוד. 

"תמיד נשאף להציע מתקנים עם ערך מוסף שמחזקים את היכולות של הילד, ולא סתם לתת לילדים להשתולל", כך אומר לנו איתיאל פולק בעל חברת מקפיצים אירועים ממצפה יריחו.

"כלל המתקנים שברשותנו מחזקים את כוח הרצון, מספקים חוויה של העצמה אישית לילד ומשפרים את יכולות הקורדינציה". 

בארץ, ישנם תקנים מחמירים לגבי בטיחות השימוש במתנפחים ויש לוודא שכאשר הינכם מזמינים חברה למתנפחים, חובה שיהיה לה את כל האישורים הנדרשים להפעלה בטיחותית של המתקנים.  

בנוסף יש לוודא שלחברה שאיתה אתם מזמינים את השירות יש מגוון רחב של מתקנים. בכדי שתהיינה התאמה בין אופי האירוע לסוג המתקנים.

אז יאללה.. למה אתם מחכים?? תתחילו לקפוץ!!

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 7 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד