בע"ה כ"ג אב תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בזק תפרוס סיבים ביישובי יהודה ושומרון שיגיעו לכ-50% מהתושבים

שר התקשורת יועז הנדל חזר למשרד התקשורת בו כיהן בממשלה הקודמת. השר הנדל הצהיר בטקס חילופי השרים כי הוא מתכוון להמשיך את הרפורמות בהן התחיל בקדנציה הקודמת ובראשן המשך מהפכת תשתיות התקשורת ופריסת הסיבים ברחבי ישראל.

  • יח"צ
  • ז' תמוז תשפ"א - 13:03 17/06/2021
גודל: א א א
(צילום: שלו שלום/TPS)
(צילום: שלו שלום/TPS)

כבר ביומו הראשון מתפרסם כי ביישובי יהודה ושומרון בזק תפרוס סיבים בפריסה שתגיע לכ-50% מהתושבים. במקביל בשל רפורמת המרחב הכפרי של השר הנדל שהחלה לפני 8 חודשים נפרסים ישובים נוספים, כך בקדומים, הר ברכה, שילה, נריה, מכמש, אורנית, אלון ועוד. הערים מעלה אדומים ואריאל נפרסו על ידי פרטנר.

בין אזורי הפריסה של בזק אפשר למצוא את בית חורון, נווה דניאל, נוקדים, עלי זהב, עץ אפרים, אלקנה, שערי תקווה, ראש צורים- בסה״כ הפריסה של בזק תגיע לכמחצית מהתושבים ביהודה ושומרון.

בשאר היישובים יפרסו סיבים מחברות אחרות ויתוקצבו מקופת התמרוץ - קופה המסבסדת בעלות של כ-90 מיליון ש״ח בשנה על מנת שסיבים יפרסו בכל רחבי הארץ גם למקומות שבזק לא תגיע אליהם. 

נוסף לכך, נודע כי לאחרונה יצא מכרז לפריסת סיבים בכל בקעת הירדן, דבר שיאפשר לחבר את הבקעה לתשתיות תקשורת מתקדמות ויסייע לאזור כולו להפוך לנגיש ואטרקטיבי. 

שר התקשורת יועז הנדל אמר ״היכן שהסיב יפרס, שם ייקבע קו הגבול. אינטרנט מהיר ותשתיות תקשורת מתקדמות זוהי משימה ציונית לכל דבר ועניין. בכל הארץ, בעוטף עזה, בערבה, בגבול הצפון, ברמת הגולן ובחולות חלוצה וכעת גם ביהודה, בשומרון ובבקעת הירדן. נגיע לכל מקום ולכל יישוב בכדי להפוך את ישראל למדינה מהמתקדמות בעולם בתשתיות אינטרנט מהיר. העובדה שכמה חברות פורסות במקביל, מאפשרת נגישות ותחרות בכל מקום״

יו״ר מועצת יש״ע וראש מועצת בקעת הירדן, דוד אלחיאני, אמר: ״אני שמח שידידי יועז הנדל חזר לתפקידו כשר התקשורת וימשיך לקדם את נושא האינטרנט המהיר ביהודה, שומרון ובקעת הירדן. זוהי ריבונות מעשית ואנו מחכים לחיבור כלל התושבים לתשתיות איכותיות ומתקדמות יחד עם שאר חלקי הארץ. כפי שאמרתי לשר הנדל, אנו ניפגש בקרוב לישיבה מקצועית עם ראשי הרשויות ביהודה ושומרון ונגבש יחד את המשך הפעולה באזור".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 10 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד