בע"ה ג' שבט תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בשורה: יבוטלו קנסות שהונפקו על סמך מצלמות מהירות

בתוך כך, תכנס תקנה חדשה לפיה יותר לנהגים לנסוע ללא אחזקת רשיונות נהיגה ורכב

  • ל' סיון תשע"ח - 19:22 13/06/2018
גודל: א א א
(משטרת ישראל)
(משטרת ישראל)

לאחרונה פורסם בחברת החדשות כי פרקליטות המדינה הורתה שלא להנפיק דוחות מהירות בכל הקשור למצלמות המהירות הנייחות, אלו שהותקנו בשנים האחרונות ברחבי הארץ.

לפני מספר שנים התאגדה קבוצת נהגים שקיבלו דוחות מהירות וטענו כי המצלמות שהותקנו בדרכים אינן מהימנות דין. המשטרה טענה אז כי היא נסמכה על מכון התקנים ונציג המכון העיד בבית המשפט. בסופו של דבר התברר כי הבדיקות עליהן הצהיר המכון אינן מה שאכן בוצע ומשך הוחלט במשטרה לבצע בדיקות עצמאיות, בסיומן הוחלט כי נמצאו בעיות במצלמות אלו.

בשלב זה, המשטרה תמשיך לתעד את הנהגים המפרים את תקרת המהירות המותרת, באמצעות המצלמות, אך לא יונפקו דוחות מהירות. יש לציין כי בשנים האחרונות נגבו מהציבור מאות מליוני שקלים על סמך מצלמות המהירות.

  |יבוטל הצורך להחזיק רשיונות נהיגה ורכב

בצעד חסר תקדים, הודיעה השבוע ועדת הכלכלה של הכנסת כי היא החליטה לבטל את החובה להחזיק רישיון נהיגה ורישיונות רכב בעת הנהיגה.

ייתכן שעד היום קיבלתם קנס בגובה של 100 שקלים כיוון שלא החזקתם ברשותכם רישיונות רכב או רישיון נהיגה בשעה שנהגתם ברכב, אך ממש בימים הקרובים ההחלטה החדשה תיכנס לתוקפה, מה שייתר את החזק הרישיונות התקפים ברכב. יש לציין, כי החובה לנשיאת תעודת ביטוח חובה נותרה בעינה.

עם כניסת ההחלטה החדשה לתוקף, יוכלו הנהגים להחזיק ברשותם אמצעי זיהוי כגון תעודת זהות, דרכון או רישיון נהיגה ובדיקת תוקף הרישיונות תתבצע באמצעות המסוף המשטרתי המחובר לנתוני משרד התחבורה.

הסיבות שהובילו להחלטה זו, הן בין היתר העובדה כי נהגים רבים נאצלים להנפיק כפל רישיונות נהיגה ורכב, דבר שמכביד על התורים הארוכים המשתרכים במשרדי התחבורה.

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 29 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד