בע"ה כ"ג אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בשורה לרוכבי האופניים: גוגל תסייע לכם בבחירת המסלול

יותר שבילי אופניים, פחות עליות והימנעות מכבישים מסוכנים - Google השיקה את הפיצ'ר לניווט אופניים גם בישראל

  • ט"ו חשון תשע"ט - 07:19 24/10/2018
גודל: א א א

אחרי הרצה ממושכת במספר ערים ברחבי העולם, ביניהם לונדון, פריז, ניו יורק ועוד, גוגל (Google) השיקה השבוע את פיצ'ר הניווט לאופניים גם בישראל.

הפיצ'ר החדש, שזמין בכל הארץ, מאפשר לרוכבי האופניים לבחור את המסלול הנוח והבטוח ביותר עבורם במרחב העירוני, בהתחשב בשבילי אופניים, חוקי התעבורה השייכים אליהם, כמה שפחות עליות והימנעות ככל הניתן מכבישים מסוכנים ועוד.

בדומה לניווט המתבצע בנסיעה ברכב, כך גם באופניים. לאחר שהזנתם את כתובת היעד ווידאתם שגוגל זיהתה את המקום המדויק שלכם, תבחרו באפשרות רכיבה המופיעה כאייקון של רוכב אופניים על גבי המסך, וזהו. תצאו לדרך.

"אופניים הם כלי תחבורה נפלא ששומר על בריאות הרוכב וגם על הסביבה" אמר ברק רגב, מנכ"ל Google בישראל. "אני מקווה שהפיצ'ר החדש יגרום ליותר אנשים לצאת מהמכונית ולדווש לכל מקום בבטחה בשבילים ייעודים ובמסלולים שמותאמים לרוכבים. כולי תקווה שבעתיד הקרוב נראה ערים נוספות מצטרפות לאלו שכבר העלו את מסלולי האופניים שבשטחן".

   | השימוש באופניים גובר

עיריות תל אביב, ראשון לציון וירושלים עבדו בשיתוף עם Google בכדי לשפר את איכות הניווט בפיצ'ר, על ידי עדכון נתוני שבילי האופניים בשטחן. את המידע על מיקום שבילי האופניים, העבירו העיריות במטרה להנגיש את השבילים למספר הרב ביותר של רוכבים בעיר, להקל על התושבים בתכנון הנסיעה והתניידות בערים עצמן ולהוריד את כמות הפקקים בכבישי הרשויות העירוניות. זאת לצד עזרה בשמירה על בטיחות הנסיעה של התושבים, עידוד פעילות גופנית ועזרה בצמצום זיהום האוויר וכמות כלי הרכב בשימוש בעיר. ככל שיותר עיריות יעלו את המידע על שבילי האופניים אל המפות, כך תעלה איכות הניווט עבור כל הרוכבים.

בשנים האחרונות גדל משמעותית בישראל השימוש באופניים, רגילים או חשמליים, ככלי תחבורה אלטרנטיבי וכתוצאה מכך גם גידול משמעותי בשבילי אופניים. על פי נתוני העירייה, בירושלים ישנם כ-123 קילומטרים של שבילי אופניים יעודיים ובגוש דן ישנם כ-170 קילומטרים של שבילי אופניים (כ-30 מתוכם בהליך סלילה).

40% מבתי האב בישראל מחזיקים לכל הפחות בזוג אחד של אופניים, כך על פי נתונים של עיריית ירושלים.

הסיבה לכך די מוצדקת, בהתחשב בנתון שהביאו בעמותת 'ישראל בשביל האופניים'. כ60% מתושבי ישראל גרים במרחק רכיבה על אופניים ממקום עבודתם (עד 15 קילומטרים). בתל אביב מספרים כי בשנה הלועזית שעברה, כ-16% מתושבי העיר מגיעים לעבודה באופניים, גידול של 11%  בשנתיים.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 8 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד