בע"ה י"ח אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

גוגל יודעת איפה אתם, גם כשתנסו להסתיר זאת

תחקיר שפורסם השבוע חשף כי ענקית האינטרנט יודעת את המיקום של מכשיר הסלולר שלכם גם כשה-GPS במכשירכם כבוי. גוגל: "בקרוב ייפסק"

  • ה' כסלו תשע"ח - 08:07 23/11/2017
גודל: א א א
( Dragana_Gordic / Freepik)
( Dragana_Gordic / Freepik)

גם אתם משתמשים במכשיר סמארטפון? עוקבים אחריכם!

העובדה שיצרניות מכשירי הסלולר החכמים עוקבות אחרי הלקוחות שלהם, באמצעות אפליקציות שונות ושירותי המיקום, לא חדשה. אולם רוב היצרניות מאפשרות לבעלי הסמארטפונים לנטרל זאת באמצעות כיבוי שירותי המיקום.

לא כך אצל חברת גוגל, זו שאחראית על מערכת ההפעלה למכשירי האנדרואיד. גם כאשר רכיב ה-GPS כבוי, בחברה יודעים היכן אתה נמצא. כך עולה מתחקיר שערך אתר Quartz.

בדרך כלל, המשתמש הממוצע נהנה משירותי המיקום שהמכשיר שלו משגר, כך הוא יכול להיעזר באפליקציות ניווט שונות וכן לקבל שירותים אישיים באתרים ואפליקציות שונות. החברות נעזרות בזה, בדרך כלל, כדי להעביר את המידע לחברות מסחריות ולהרוויח כסף על גביהם של המשתמשים.

בתחקיר שפורסם השבוע התגלה, כי גוגל אוספת את שירותי המיקום מהמכשירים לא רק באמצעות GPS , אלא גם דרך האנטנות הקולטות את המכשיר הסלולרי ואפילו באמצעות הרשת האלחוטית אליה המכשיר מחובר.

עוד בנושא:

מי שביצע את התחקיר ניסה להשיג תשובות לשאלות מדוע חברת גוגל עושה זאת ומדוע החברה לא מיידעת את לקוחותיה בעובדה זו, היכולה להטריד משתמשים רבים? בתגובה לטענות התחקיר, הבטיחה החברה לחדול, בעוד כחודשיים, מהשימוש בשירותי המיקום כאשר רכיב ה-GPS כבוי. עוד הסבירה החברה כי היא עשתה זאת במטרה לשפר את הדרך בה הודעות מסוימות יעשו את דרכן למשתמש.

דובר החברה ציין כי גוגל לא העבירה את המידע הזה לאף אחד מהשרתים שלה ובטח לא לספקי שירות אחרים. "בינואר השנה, התחלנו לבחון אפשרות להשתמש בקוד מידע מזהה (Cell ID) בתור אות נוסף לשיפור המהירות והניהול של משלוח הודעות. עם זאת, מעולם לא שילבנו את Cell ID במערכת סנכרון הרשת שלנו, כך שהנתונים נמחקו באופן מידי", נמסר מגוגל.

עוד אמר הדובר, כי "מכשירי אנדרואיד לא ישלחו יותר מידע על מיקום המשתמש באמצעות אנטנות הסלולר, לפחות בהקשר הזה בו המשתמש לא יכול לבטל את האופציה".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 13 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד