בע"ה ג' שבט תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

האם גם המידע האישי שלכם הודלף מפייסבוק?

פרשת הפרטיות הגדולה בפייסבוק: צוקרברג העיד בשימוע מול הסנט בארה"ב

  • א' אייר תשע"ח - 08:03 16/04/2018
גודל: א א א

חברת פייסבוק החלה בסוף השבוע האחרון לשלוח הודעות ל-87 מיליון ממשתמשי האפליקציה החברתית הגדולה שברשותם, שבישרו להם כי פרטי המידע האישי שלהם הועברו לחברת 'קיימברידג' אנליטיקה', באופן אסור. ביניהם – 47,000 ישראלים.

הסערה המביכה סביב פרשת הפרטיות הגדולה בתולדות פייסבוק, נמצאת כעת תחת אש צולבת בארצות הברית ורק לפני ימים ספורים הגיע המייסד ומנכ"ל החברה מארק צוקרברג להעיד מול הסנאט בארצות הברית.

"עשינו הרבה טעויות," הודה צוקרברג בשימוע שנערך לו בסנאט. "בעשור הראשון חשבתי שהאחריות שלנו היא לבנות כלים שיעצימו אנשים לעשות דברים טובים. אבל מה שלמדנו עכשיו זה שאנחנו צריכים לקחת תפקיד יותר פעיל לא רק בבניית כלים, אלא גם בלוודא שהם משמשים למעשים טובים".

דליפת המידע של המשתמשים הרבים נעשתה באמצעות אפליקציה (בשם This Is Your Digital Life) ששאבה את המידע והעבירה אותו לחברת הייעוץ הבריטית 'קיימבידג' אנליטיקה'. על פי הדיווחים, רק 28 איש בלבד התקינו את האפליקציה הזו בישראל, אך לפי נתוני פייסבוק, הדבר גרם בעקיפין לדליפת המידע האישי מחשבונותיהם של כ-47 אלף ישראלים, שהם חבריהם ברשת.

   | אולי המידע האישי שלכם גם הודלף?

אפשר לבדוק זאת.

אם לא קיבלתם הודעה כזו מפייסבוק, סביר שפרטיכם האישיים לא דלפו. אולם, אם אתם חוששים בכל זאת, פייסבוק העלתה עמוד ייעודי, שם תוכלו לעבוד האם גם אתם נפלתם קורבן לדליפת המידע.

לצורך בדיקה, לאחר שתעבירו את חשבון הפייסבוק שלכם לשפה האנגלית, כנסו למרכז העזרה הדיגיטלי של פייסבוק בכתובת: https://www.facebook.com/help. לאחר מכן הקישו בחלונית בראש העמוד את המילה - Cambridge ולחצו על הלינק הראשון שמופיע לכם במידה ופרטיכם נחשפו פייסבוק תדווח לכם על כך.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 29 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד