בע"ה י"ח תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

נסו את זה בבית: אפליקציית תמלול בזמן אמת

ענקית האינטרנט גוגל השיקה אפליקציה חדשה של תמלול הנאמר בזמן אמת - בין השאר במטרה לעזור לכבדי שמיעה. מפתיע, אך כבר מההתחלה היא זמינה גם בעברית!

  • ד' אדר תשע"ט - 19:17 09/02/2019
גודל: א א א

גוגל השיקה פיתוח טכנולוגי חדשני אשר נפתח כעת לשימוש למשתמשים ברחבי העולם. האפליקציה החדשה נקראת Live Transcribe  או בשמה בעברית 'תמלול בזמן אמת'. האפליקציה יכולה לתמלל את הנאמר בחדר כך שיראה על הצג, ויכולה לעזור במיוחד לבעלי מוגבלויות בתחום השמיעה.

גוגל והאוניברסיטה לבעלי מוגבלויות

לצורך פיתוח האפליקציה, פתחה גוגל בשיתוף פעולה עם אוניברסיטת גאלדט בוושינגטון - ששרותיה ולימודיה מותאמים לאוכלוסיית החירשים וכבדי השמיעה וביחד הם פיתחו את השירות החדש.

האפליקציה החדשה מתחילה להאזין לקולות בחדר וברגע שמזהה קולות דיבור היא מתחילה לתמלל את הנאמר. בין השאר, ניתן לבחור גם את רקע המסך, גודל הטקסט ואף לראות את נתוני הרעש ועוצמת הדיבור הנוכחית.

תמלול גם בעברית

החידוש בפיתוח החדש של גוגל הוא בעיקר התמיכה האפשרית כעת לכבדי שמיעה. כל שיחה או פגישה מקרית שעלולה היתה להפוך לאתגרית ומורכבת יכולה להפוך לקלה ונוחה. האפליקציה החדשה תומכת ביותר מ-70 שפות (יותר מ-80% מהאוכלוסייה בעולם) ובניהם גם השפה העברית!

על פי נתוני הלשכה המחוזית לסטטיסטיקה, רק בישראל כ-13% מקרב בני ה-20 ומעלה לוקים בשמיעה במידה כל שהיא ולכ-2.5% יש קושי רב או אינם שומעים כלל. בקרב בני ה-75 ומעלה 52% מתקשים במידה כל שהיא בשמיעה וכ-19% אינם שומעים כלל או מתקשים קושי רב בשמיעה - כך שכעת הסיוע קל יותר גם לאלו.

תוכנה חכמה

תהליך הורדת האפליקציה החדשה הינו פשוט וקל באמצעות חנות Pley של גוגל. בקול היהודי הורדנו את התכנה בכדי לראות את יכולותיה. על פי מה שראינו האפליקציה די אמינה ולרוב, כשהתוכנה תשמע קול ברור וחזק תדע לתמלל אותו כראוי, אך לעיתים עלולה התוכנה לטעות.

יש לציין שהתוכנה נזקקת לחיבור תמידי לאינטרנט ובנוסף, בשפה העברית אין כרגע סימני פיסוק, אך זהו דבר שניתן להתגבר עליו בקריאת טקסט. יתרון מעניין בפיתוח, שהתכנה יכולה בהמשך השיחה לזהות טעויות תמלול במשפטים דומים שנאמרו קודם לכן בשיחה ולתקנם.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 10 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד