בע"ה ד' תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

כך תוכלו לעשות סקר לקוחות בעצמכם

לקראת השנה החדשה, בעלי עסקים רבים מעוניינים לבחון שוב את השירות/המוצר שלהם, ולהבין מה הלקוחות באמת חושבים על השירות שהם מעניקים וכיצד הם אוהבים לקבל את המוצר

  • אקטיב טרייל | תוכן שיווקי
  • כ"ה אלול תשע"ט - 08:43 25/09/2019
גודל: א א א

זה לא סוד שלקוחות מרוצים יהפכו לשגרירים הטובים ביותר של העסק שלכם. עם זאת, איך אפשר להגיע למצב שבו כל אחד ואחת מהלקוחות שלכם מרוצה מהשירות או המוצר שאתם מוכרים לו? התשובה פשוטה יותר משנדמה: פשוט תשאלו אותם.

יצירת סקר תעזור לכם לעקוב ולנתח כל שלב במסע הלקוח שלכם. זה מתחיל כבר מחוויית המשתמש באתר בזמן החיפוש והרכישה ויכול להיגמר הרבה אחרי ביצוע הרכישה, כשהלקוח צריך תמיכה או שירות. סקר לקוחות הוא כנראה הדרך הטובה ביותר לגלות האם הלקוחות שלכם מרוצים מהשירות או המוצר שאתם מעניקים להם. דרך נהדרת ליצור סקר היא באמצעות טמפלט מוכן מראש. מערכת ליצירת סקרים מהסוג הזה ניתן להטמיע באתר בקלות, להוסיף לדיוורים ולדפי נחיתה ואפילו לצפות בתוצאות בזמן אמת.

אז מה החשיבות של סקרי לקוחות ומדוע הם הכרחיים למערך השיווק שלכם? הנה כמה סיבות:

סקר לקוחות יעזור לכם להבין מה הלקוחות באמת חושבים עליכם ובמקרה של תוצאות טובות יכול לתת בוסט מוראלי למערך השיווק שלכם. בנוסף, הוא יכול לעזור לכם להבין את היתרונות שלכם בשוק ביחס למתחרים.
במקרה של פידבק שלילי, תוכלו להבין באילו אזורים נדרש שיפור ומה אתם צריכים לעשות אחרת כדי לספק שירות טוב יותר ללקוחות שלכם. 
לפעמים סקר לקוחות יכול לעזור לכם לחשוב על רעיונות וכיוונים חדשים שלא הייתם מגיעים אליהם בכוחות עצמכם, או לחילופין לעזור לכם להבין טוב יותר אילו מוצרים או שירותים שעדיין אין לכם הלקוחות היו רוצים לראות אצלכם.  
סקר לקוחות מראה שבאמת אכפת לכם. יותר מזה, אם באמת תקחו לתשומת לבכם ותיישמו את הפידבק שתקבלו, במיוחד אם הוא שלילי, כנראה שתרוויחו עוד כמה לקוחות נאמנים. 

כדי להימנע מנטישה מוקדמת של הסקר, מומלץ לציין מה אורכו וכמה זמן פחות או יותר יקח למלא אותו. אם חשוב לכם לקבל פידבק איכותי ויעיל, רצוי שתשאלו את השאלות הנכונות, כך שהסקר יקל על הלקוח ככל האפשר. סקר באינטרנט אמור לתת ללקוח כיוון ברור ולא להותיר אותו עם שאלות פתוחות וכלליות מדי. 

הנה כמה דוגמאות לסוגים של שאלות:

  1. שאלות הקשורות לשימוש במוצר: באיזו תדירות אתם משתמשים במוצר? האם המוצר עוזר לכם להשיג את המטרות שלכם? מהו הכלי שאתם עושים בו הכי הרבה שימוש במסגרת המוצר? מה הייתם משפר במוצר אילו הייתה לכם אפשרות כזו?
  2. שאלון דמוגרפי: מהו הגיל שלכם? היכן אתם מתגוררים? מהו המצב התעסוקתי שלכם?
  3. סקאלת שביעות רצון: עד כמה אתם שבעי רצון בסקאלה של 1-10? האם אתם שבעי רצון במידה רבה, בינונית, או מועטה? אופציה נוספת היא להוסיף סמיילים כאפשרות בחירה, כשסמיילי שמח מסמל שביעות רצון גבוהה ולהפך. 

איך גורמים ללקוח להגיע לסקר מלכתחילה? גם כאן יש לכם מספר אפשרויות: אופציה אחת היא באמצעות אימייל מרקטינג וסמסים, שאחוזי הפתיחה שלהם גבוהים יחסית. אופציה שנייה היא באמצעות מרקטינג אוטומיישן. כלומר, סקרים שנשלחים אוטומטית אחרי שסט פעולות מסוים שנקבע מראש מתבצע. למשל: לקוח שרכש יותר מ-10 פריטים, או לקוח שנוטש את העגלה באופן עקבי מקבל סקר שביעות רצון. כמובן שרצוי להתאים את הסקר ללקוח, כך שהלקוח שרכש הרבה פריטים יקבל סקר אחר לגמרי מזה שלא רכש כלום ונטש את העגלה.

ריכשו עכשיו חבילה חודשית באקטיב טרייל - גם שיווק דיגיטלי וגם סקרי לקוחות

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 21 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד