בע"ה כ"ב תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

לראשונה חללית ישראלית תשוגר לירח

בחורף הקרוב מתכננים בחברת SpaceIL בשיתוף עם התעשייה האווירית לשגר לירח את החללית הישראלית הראשונה

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ז תמוז תשע"ח - 11:45 10/07/2018
גודל: א א א
(צילום מסך)
(צילום מסך)

חללית ישראלית בלתי מאוישת תשוגר לירח בחודש הלועזי דצמבר הקרוב. החללית צפויה לנחות בירח לאחר חודשים באמצע חודש פברואר.

עמותת SpaceIL והתעשייה האווירית לישראל כינסו יחד מסיבת עיתונאים ביהוד, בה הודיעו כי החללית תשוגר מארצות הברית על גבי טיל שיגור מדגם פאלקון 9 של חברת Space X, ולאחר שתכנס למסלול סביב הירח, תערוךהחללית מחקר מדעי ביחד עם מכון ויצמן העוסק בשדה המגנטי של הירח.

החללית הישראלית מכילה קוטר של 2 מטר, וגובהו כמטר וחצי- כך שמדובר בחללית יחסית קטנה בהשוואה לחלליות המאוכלסות הגדולות יותר.

על פי הפרסומים בסך הכל שוקלת החללית כ-600 ק"ג בכדור הארץ, וכשתגיע לירח תשקול כ-180 ק"ג. לפני הנחיתה על הירח, החללית תקיף את כדור הארץ במסלול אליפטי.

חברת SpaceIL הוקמה לפני 7 שנים, כשהמהנדסים הישראליים יריב בש, כפיר דמרי ויהונתן וינטראוב רצו להיכנס לתחרות של גוגל שהציעה פרס של 20 מיליון דולר לצוות שיצליח להנחית חללית בלתי מאויישת על הירח.

הקבוצה הישראלית אמנם עלתה לגמר התחרות, אך לא זכתה לאחר שהחברה לא הצליחה להכין את החללית לשיגור עד המועד שנקבע.  למרות ההפסד, בחברה החליטו שלא לוותר והמשיכו בפרויקט הישראלי לשיגור החללית לירח שיסתיים בחודשים הקרובים.

בזכות קוראים כמוך – נשמיע את הקול היהודי ונשנה מציאות!

הפוסט שקראת עכשיו, לא במקרה נמצא כאן, בקול היהודי. צוות הקול היהודי משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לגולשים שלנו חדשות ומידע שאין בשום מקום אחר, ולתת במה לקול היהודי, שפעמים רבות מושתק בידי כלי התקשורת והרשויות במדינה.

כעיתונות עצמאית, אנו פועלים ללא מטרות רווח. כעת יצאנו לקמפיין גיוס המונים מוגבל בזמן, כדי להקים מערכת תחקירים חדשה שתיצור שינוי משמעותי במציאות.

הצטרפו עכשיו לפרויקט – והיו שותפים בתקשורת יהודית-ערכית ועצמאית

לחץ כאן

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 9 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד