בע"ה ט"ו תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מה יותר מתאים לעסק שלך: קידום אורגני או ממומן?

במה להשקיע, בקמפיין קידום ממומן בגוגל, שיסייע לעסק להציג מודעות בעבור שאילתות מסוימות או בתהליך קידום אורגני, שמטרתו לקדם את האתר, בצורה טבעית כביכול?

  • תוכן שיווקי
  • ח' ניסן תש"פ - 17:23 02/04/2020
גודל: א א א

לא מעט בעלי עסקים מתחבטים בשאלה כיצד עליהם לפעול לשיפור הנראות של העסק שלהם במנועי החיפוש השונים. לרוב, ההתלבטות הינה בין השקעה בקמפיין קידום ממומן בגוגל, שיסייע לעסק להציג מודעות בעבור שאילתות מסוימות שמבצעים הגולשים, ובין תהליך קידום אורגני, שמטרתו לדרג את עמודי האתר השונים על ביטויי מפתח חשובים לעסק, בצורה טבעית כביכול.

במאמר הזה ננסה לסקור את היתרונות שמציעה כל אחת משיטות אלו של שיווק באינטרנט, ולהבין לאילו עסקים כדאי לבחור בכל אחת מהשיטות.

היתרונות שמציע קידום ממומן בגוגל

לניהול קמפיין פרסומי בגוגל ישנם לא מעט יתרונות, שהופכים אותו לבחירה של לא מעט עסקים, המעוניינים לייצר לנכסים הדיגיטליים שלהם תנועת גולשים שמקורה בחיפוש. הנה כמה מן היתרונות המרכזיים שבניהול קמפיין ממומן בגוגל:

קבלת תוצאות מיידיות

הקמה וניהול של קמפיין ממומן בגוגל יכולה להניב לבעל העסק תוצאות בטווח הזמן המיידי. הגדרה של קמפיין כזה אורכת מספר דקות, ומרגע שהוא עולה לאויר, יצירת זרם התנועה לאתר, בכפוף לבחירה מיטבית של מילות המפתח, היא עניין של דקות.

אין צורך בהשבחת הנכס אליו מוזרמת התנועה

ניהול קמפיין ממומן בגוגל יכול להתבצע גם על אתרים חדשים, שלא הושלמה מלאכת הבניה והטיוב שלהם. למעשה, כל שנדרש כדי להפיק קמפיין קידום ממומן הוא יצירת דף נחיתה שערוך היטב, ושעתיד יהיה לקלוט את זרם הגולשים מן המודעות.

שליטה מלאה על תנועת הגולשים

כאשר בעל עסק מקים ומגדיר קמפיין פרסום בגוגל, יש לו שליטה מלאה על זרם התנועה לאתר המתקבל ממודעות הקמפיין. מנהל הקמפיין יכול לקבוע באילו שעות יפעל הקמפיין, מה יהיה התקציב שלו, עד מתי יפעל, וגם יכול להפסיק או לחדש את תנועת הגולשים באופן מיידי על פי הצרכים של העסק.

קביעת מילות מפתח שליליות

לעיתים, לצד קביעת סוג התנועה שכן יגיע לאתר, נדרש מנהל הקמפיין לקבוע גם אילו סוגי תנועה הוא לא מעוניין שיגיעו לאתר. למשל, מנהל קמפיין יכול לקבוע, שגולשים אשר עושים שימוש במילות מפתח כלליות במנוע החיפוש, אשר אינן מעידות על כוונת רכישה מיידית, אינם במיקוד שלו, והוא לא מעוניין לשלם למנוע החיפוש, על מנת לקבל תנועה כזאת לנכסים הדיגיטליים שלו. בצורה כזו, הופך מנהל הקמפיין את התוצאות שלו לאפקטיביות יותר ומשתלמות יותר.

היתרונות שמציע קידום אורגני של האתר

קידום אורגני הוא תהליך שמתקיים בשוטף ואורך זמן, אולם בסופו, ואף במהלכו, מצליח מנהל הקמפיין להפוך את האתר המקודם לנכס דיגיטלי מניב. בואו ננסה להבין מדוע.

קידום אורגני מייצר לרוב תנועה איכותית יותר של גולשים

גולשים שמגיעים לאתר באמצעות התוצאות הטבעיות המוצגות בדפי תוצאות החיפוש הם לרוב גולשים ברמת בשלות גבוהה יותר לבצע התקשרות מול בית העסק. לאנשים יש נטיה לסמוך על מנוע החיפוש, שנתפס בעיניהם כגורם אובייקטיבי, ובמקרה שהחליט שהאתר המקודם הוא נכס ראוי להצגה עבור שאילתא שביצע הגולש, ככל הנראה מדובר באתר איכותי למדי.

קידום אורגני משביח את הערך של הנכס לאורך זמן

ככל שאתר שמקודם אורגנית צובר ותק רב יותר וגולשים שמביעים בנכס הדיגיטלי הזה אמון, כך יכול להפוך האתר לנכס מניב, ללא השקעה נוספת בקידום או בשיווק. בתצורת עבודה זאת, יכול בעל הנכס לעשות בו שימוש לצורך מכירת לידים המיוצרים באמצעות האתר, השכרה של הנכס ואף מכירתו.

קידום אורגני מסייע בדירוג האתר על ביטויים נוספים

תהליך קידום אורגני שמבוצע היטב, יכול לסייע לבית העסק לקדם את האתר על שורה ארוכה של ביטויים, חלקם ביטויי זנב ארוך, גם מבלי שהושקעו משאבים ייחודיים לצורך קידום ביטויים אלו.

קידום אורגני יכול לסייע בקידום האתר גם במנועי חיפוש אחרים

גוגל הוא אמנם מנוע החיפוש המוביל בעולם, ובפער ניכר על המתחרים, אולם הוא בהחלט לא מנוע החיפוש היחיד בעולם. תהליך קידום אורגני שמבוצע היטב, יכול לסייע לבעל האתר לדרג את האתר גם בעבור חיפושים המבוצעים במנועי חיפוש אחרים.

 

קידום אורגני אינו חשוף לקליקים של מתחרים וסקרנים

בתהליך קידום אורגני, בעל העסק אינו משלם על כל הקלקה של הגולש, מה שמפחית בצורה משמעותית את המוטיבציה של סקרנים ומתחרים להקליק על מודעות הפרסום, ולגרום לבזבוז תקציב הפרסום של העסק.

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד