בע"ה י"ח תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מה צריכים לדעת כשקונים דיסק און קי?

כיצד נדע מהו נפח זיכרון שאנו צריכים? מהי הצפנת מידע במכשיר זיכרון נייד ומהי הגרסה החדשה והטובה ביותר במכשירי הדיסק און קי? כל מה שצריכים לדעת כשקונים מכשיר זיכרון נייד

  • ט' ניסן תשע"ט - 12:00 14/04/2019
גודל: א א א
(צילום מוצר)
(צילום מוצר)

מכשיר הזיכרון הנייד, הדיסק און קי או איך שלא תקראו לו, הוא אחד הדברים הפופולאריים ביותר ויש להניח שכל אחד מאיתנו עשה בו שימוש לא פעם. פרט נחמד שלא כולם יודעים הוא שהדיסק און קי הוא בעצם המצאה ישראלית שפותחה לפני כעשרים שנה.

טוב, אז אנחנו עומדים בפני קניית דיסק און קי שישמש אותנו במקום הקודם שאבד או לחילופין בגלל הצורך בנפח גדול יותר לאחסון קבצים. מהם הדברים שצריכים לעניין אותנו במיוחד בקניית מכשיר כה פשוט, אם בכלל?

במבט ראשון כל מכשירי הדיסק און קי נראים ללא שום הבדל או תכונות שונות. אך חשוב לדעת קודם כל שישנם כאלה.

נפח שווה כסף

השיקול הראשון שצריך להיות לנו בקניית מכשיר דיסק און קי הוא נפח הזיכרון של המכשיר שאנו עומדים לקנות. שיקול זה יבוא כמובן לידי ביטוי גם במחיר המוצר, ככל שהנפח יהיה גדול יותר כך המחיר יעלה בהתאם.

כשאתם עומדים בפני קניית מכשיר דיסק און קי, חשבו קודם כל מהי מטרת המכשיר. אם המטרה שלכם היא לאחסן קבצי טקסט, מצגות או מסמכים קלים ככל הנראה אין לכם צורך במכשיר שנפחו גדול יותר מ-16 ג'יגה-בייט. נפח זה יספק לכם בהחלט את צרכי האחסון שלכם.

לעומת זאת, אם מטרת המכשיר היא לאחסן בו קבצי מדיה, מוזיקה, סרטים ותמונות ההמלצה היא לקנות מכשיר דיסק און קי בעל זיכרון גדול יותר בנפח של 32 ג'יגה-בייט ומעלה. יש לציין שמחיר המוצר יעלה בהתאם, אך לא משמח במיוחד להיתקע ללא זיכרון במכשיר ולמחוק קבצים בלית ברירה.

גרסה חדשה יותר, משתלם?

מעבר לשיקול הנפח והזיכרון במכשיר שאנו עומדים לקנות, כדאי לקחת בחשבון את גרסת הממשק של המכשיר. מה זה אומר? בנתונים ובמידע שמופיעים על המכשיר מומלץ לראות אם מופיע המספר 3.0 בצמוד לאותיות USB בלועזית.

מספר זה מצביע על הגרסה החדשה ביותר. היתרון העיקרי בגרסה זו הוא מהירות העברת הקבצים והנתונים אל מכשיר הדיסק און קי שברשותכם. לצורך המחשה, בגרסת הממשק USB 3.0  העברת הנתונים מתבצעת במהירות של פי 40 ממשק USB 2.0.

מתי מומלץ לקנות דווקא את הגרסה החדשה? דווקא אם אתם מעבירים קבצים בכמות גדולה למדי ובנפח גדול או לחילופין אתם משתמשים על בסיס יום-יומי במכשיר הזיכרון הנייד ורוצים שהכל יתנהל במהירות גבוהה.

ואיך לא, גם ההבדל בין הגרסאות השונות יקבל משמעות במחיר המוצר. זיכרון בממשק USB 2.0 יעלה לכם זול יותר מגרסתו החדשה יותר USB 3.0. לכן לפני הקניה כדאי לחשוב מה הצרכים שלכם והאם אתם תשתמשו במכשיר בתדירות גבוהה.

הצפנת נתונים

שיקול נוסף ואחרון חביב בקניית הדיסק און קי הוא הפרטיות. כיום, ישנם מכשירי זיכרון נייד שמאפשרים לבצע הצפנה או קוד בשביל לקבל גישה לנתונים במכשיר. הגדילו לעשות חברות מסוימות ואבזרו חלק מדגמי מכשיר הדיסק און קי בקריאת טביעת אצבע כמו במכשירי הסלולר.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 11 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד