בע"ה י"ח תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

כל מה שקרה השנה בעולם הדיוור אלקטרוני

החל מחוקי ה-GDPR שיצרו קשיים אך גם הובילו לתוצאות אפקטיביות, ועד השינויים שג'מייל ערכו בממשק שלהם. השינויים שעשו את 2018 בתחום האימייל מרקטינג

  • אקטיב טרייל | תוכן שיווקי
  • י"ט אדר תשע"ט - 09:01 24/02/2019
גודל: א א א

כל חברה או עסק גדול או קטן ככל שיהיה, פונה ומשווק את עצמו דרך שליחת אימיילים בעלי תוכן שעלול לעניין את הנמענים שלו כגון מאמרים, מוצרים או לחילופין באמצעות סמס קצר.

עולם השיווק דרך מערכות האימייל השונות או בלשונו "אימייל מרקטינג" התפתח מאוד בשנה האחרונה במגוון פיתוחים חדשניים וכך נוצרה אפשרות להרבה יותר מעקב המרות ופתיחה.

חוקי הדיוור, טוב לעסק או לא?

הדבר הראשון שבשנה האחרונה שינה משמעותית את פני עולם השיווק אלו חוקי ה-GDPR. על פי תקנות הפרלמנט האירופאי כל חברה או מותג שעושה שימוש בשיווק באימייל או בסמס חייבת לוודא שכל אחד מהנמענים שלהם הסכים ואישר את קבלת הדיוור.

נשמע לכם חסרון לחברות השונות? מתברר שלא. חוקי הגנת הפרטיות הללו יצרו מצב שכל התוכן השיווקי שנשלח על ידי החברות השונות יהפוך לתוכן איכותי ומושקע ולא דליל וזול.

בנוסף, התוכן שנשלח בדיוור הזה באמת הגיע לאנשים שהתוכן עלול לעניין אותם כך שאחוזי פתיחת השיווק המדוור עלה בצורה משמעותית. כך יוצא שלרוב תקבלו תוכן איכותי ולא סתם חסר וזול.

תופתעו אך במחקר שפורסם מול חברות שעומדות בתקנות החדשות יותר מ-61% הביעו שביעות רצון מחוקי הדיוור החדשים.

השינויים של Gmail

שינוי נוסף ומשמעותי שהתרחש בשירותי ה-Gmail והשפיע גם הוא על הדיוור השיווקי הוא סרגל הצד, כך שהנמען יכול לבחור כיצד תראה תיבת האימיילים שלו ולאיזה מקום יגיעו הודעות האימייל השונות.

דבר נוסף הוא האפשרות לראות באימייל את הקבצים המצורפים ללא פתיחה שלו כך שאם הנמען מזהה תוכן שלא מתאים לו הוא יכול לבחור שלא לפתוח ובכך להפחית הגעת דיוור שלא מעניין אותו. גם מבחינת העסק המשווק מדובר על יתרון שהרי כך הוא יכול לקבל תמונת מצב נכונה ואמינה לגבי נכונות הנמענים לתוכן המשווק שלו.

ולבסוף, אי אפשר להתעלם מהאפשרות שהוסיפה ג'ימייל להסרה מרשימת הדיוור ומניוזלטרים שונים. הדבר וודאי משפיע רבות על יצור תוכן יותר מעניין, מותאם וחכם.

יחס אישי וחם

שינוי נוסף באימייל מרקטינג שנעשה במהלך השנה האחרונה הוא עליה ברמת המודעות ליצירת תוכן בעל יחס אישי לכל נמען, בין אם זה הוספת השם הפרטי של הנמען ובין אם כתיבה בלשון הפונה אישית אליו. הדבר יצר מצב בו נמען מעדיף דיוור בעל תוכן הפונה אליו על פני תוכן כללי ושיווקי.

 10% הנחה על מגוון חבילות דיוור באקטיב טרייל!
היכנסו עכשיו בקישור הזה. 
והכניסו את קוד הקופון: hakol10

בעל עסק? כך תשפר את הדיוור

הא.ב של דיוור אישי הוא פנייה אישית. אם זה בשם הפרטי של הנמען או בפניה שמתאימה לקבוצת הנמענים המסוימת אליהם שלחתם את האימייל.

דבר נוסף הוא השימוש בסמארט-קוד כך תוכלו לשלוח להם אימיילים אישיים יותר על בסיס ההתנהגות ותחום ההתעניינות שלהם  באתר שלכם.

טיפ אחרון הוא, כדאי לבדוק  את תחומי העניין של הנמענים שלכם ולשלוח להם תוכן דינמי התואם לכך. הדבר יגביר את אחוזי הפתיחה שלכם.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 11 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד