בע"ה ד' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מי ישלוט על 'כיכר השבת' ומה קורה עם 'סרוגים'?

שינויים בבעלות בכלי התקשורת: קבוצת 'ידיעות אחרונות' כבר לא מחזיקה בבעלות על 'סרוגים' ו'כיכר השבת'. אל האחרון נכנסו שני שותפים חדשים, באופן זמני

  • יהודה פרל
  • כ"ח טבת תשע"ח - 20:12 15/01/2018
גודל: א א א
אתר סרוגים. צילום מסך
אתר סרוגים. צילום מסך

המשבר הכלכלי בשוק התקשורת, ובקבוצת 'ידיעות אחרונות' בפרט, נמשך. אחרי שנאלצה קבוצת התקשורת, השולטת בין היתר באתר ynet, בכלכליסט, ראש אחד, בלייזר ועוד רבים, למכור את בית 'ידיעות אחרונות' בתל אביב ולרכז את המערכת שלה בבניין החדש שהקימה בראשון לציון, מכרה כעת קבוצת התקשורת את אחזקותיה באתרי החדשות המגזריים 'כיכר השבת' ו'סרוגים'.

עוד קודם לכן, סגרה הקבוצה את המהדורה היומית של העיתון ברוסית 'וסטי' ואת אתר האינטרנט החדשותי המגזרי 'יזרוס' בשפה הרוסית, שהיה בבעלותה.

הבעלות המשותפת של ידיעות אחרונות על שני האתרים המגזריים החלה בניסן התשע"ב (אפריל 2012), אז רכשה הקבוצה ממוטי לביא 26% ממניות החברה שהפעילה את כיכר השבת וסרוגים, וכעת היא הגיעה לסיומה.

על פי הדיווח באתר 'העין השביעית', היציאה של ידיעות האחרונות משני האתרים הפונים למגזר הדתי והחרדי, הביאה גם לשינוי במבני אחזקותיהם של שני האתרים. 'סרוגים' מופעל כעת בידי חברה עצמאית שבבעלות מוטי לביא, והיא מנותקת מהחברה שמפעילה את 'כיכר השבת', אליה הכניס לביא שני שותפים חדשים.

סיבה נוספת שייתכן וגרמה ללביא לרכוש את המניות של כיכר השבת מידיעות אחרונות היא סירובו להפקיד בידי 'ידיעות' 51% ממניות החברה.

לביא עדיין מחזיק ברוב המניות של החברה המפעילה את 'כיכר השבת', 33%, אך רק 21%  מוחזקות אצלנו באופן ישיר. את שאר המניות מכר לעורכי הדין צבי בלאו ודוד הלפר. על פי הפרסום באתר 'אייס', השניים מחזיקים במניות, כאשר 26% ממניות החברה מוחזקות בנאמנות עבור גורם שזהותו לא ידועה, וזאת באופן זמני עד לכניסה אפשרית של שותפים חדשים לבעלות על האתר החרדי 'כיכר השבת'.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 4 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד