בע"ה י' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

קורסים און-ליין - כיצד תלמדו בצורה הטובה ביותר?

העולם הווירטואלי מתקדם בצעדי ענק וכבר אין צורך לצאת מהבית בשביל ללמוד מקצוע או העשרת ידע - כל הטיפים כיצד לעשות זאת בצורה מושלמת

  • פרסומי
  • כ"ג אדר תשע"ט - 16:46 28/02/2019
גודל: א א א

זה לא סוד שבעקבות התפתחות העולם האינטרנטי והווירטואלי בצעדי ענק בשנים האחרונות נוצר מצב בו כבר אין צורך לצאת מהבית בשביל ללמוד מקצוע או העשרת ידע. האפשרות ללימוד באופן וירטואלי נגישה כמעט בכל תחום, בין אם זה לימודים אקדמאיים לתואר ובין אם זה סתם קורסים בנדל"ן, כלכלה, מערכות מחשב, תוכנות ומה לא.

אוניברסיטאות רבות ברחבי העולם כבר מציעות השלמת לימודים בשירות און-ליין וככל הנראה לא רחוק היום בו תינתן האפשרות לעשות תואר מתחילתו ועד סופו בצורה מקוונת.

אווירת לימוד, המורה והמחשב

אך עם כל יתרון ישנם חסרונות. בלימוד המקוון חסרה אווירת הלימוד, נוכחותו הפיזית של מורה והאפשרות להתנתק ממפריעים סביבתיים אך אם כל זאת כנגדם בלימוד אינטרנטי נחסוך עלות, זמן נסיעה ועוד..

במידה והחלטתם כן ללמוד בלימוד און-ליין רכזנו עבורכם מספר טיפים בכדי לעבור את הלימודים בצורה מושלמת ולהתגבר על החסרונות.

חכו רגע, לפני שאתם מתחילים ונרשמים לקורס אינטרנטי נסו את הקורסים המקוונים, קחו לכם איזה קורס לדוגמא שעלול לעניין אתכם ותצפו בו רק כך תגלו באיזה דרך הכי נוח וטוב עבורכם ללמוד. כלל לא בטוח שאתם נמנים על אלו שיוכלו ללמוד לנגן גיטרה דרך המסך, לא לכולם זה קל.

זמני שקט וזמן קבוע ללימוד חובה!

1. טיפ ראשון בלימוד און-ליין ואולי החשוב ביותר הוא להקצות זמנים קבועים ללימוד. רמת התדירות, וזמני שקט קבועים מראש יחסכו עבורכם תקלות מראש.  כמובן שעדיף לשים תזכורת או לחילופין לכתוב זאת ביומן האישי שלכם. שימו לב לעבור מראש על כמות החומר הלימודי ורק אחר כך לקבוע את זמני הלימוד.

2. דבר נוסף ומשמעותי מאוד הוא להציב מראש תאריך יעד לסיום הקורס. חשבו שאם הייתם לומדים כעת בצורה פרונטלית לא היו לכם תאריכים נוספים.

3. חשוב מאוד לברר מראש על סוג הקורס. ישנם קורסים בהם המורה מצולם, ישנם בצורת מצגת הממחישה את החומר הלימודי וישנם בצורות אחרות. בדקו מה הכי מתאים ומעניין אתכם.

מתחילים או מתקדמים

4. פעמים רבות ישנה רמת קושי לקורס אל פי מה שתבחרו, חשבו עם עצמכם מה הידע שלכם בחומר ואיזה ניסיון יש לכם בחומר הלימודי וכך תוכלו להחליט אם אתם מתקדמים, מתחילים או מאסטרים.

5. אם אתם לא מצליחים ללמוד במקום שאף אחד לא מסתובב לידכם כדאי מאוד ללמוד באמצעות אזניות ובכך להתנתק מהרעשים השונים וליצור אפשרות לשקוע בלימוד בצורה ממוקדת וטובה.

6. ממש לא כדאי לדלג על שיעורים, גם אם לפעמים נראה לכם שהנכם שולטים בחומר היטב אתם עלולים לפספס ולהרוס את כל מהלך הקורס. קורסים בנויים בדרך כלל על סדר ולימוד צעד אחרי צעד.

לתרגל, לתרגל ו..לתרגל

7. אחד היתרונות הגדולים בקורס מכוון הוא שברגע שלא הבנתם היטב את החומר הנלמד תוכלו לעצור ולחזור אחורה, אנא מכם נצלו זאת.

8. טיפ אחרון וחשוב ביותר הוא תרגלו, תרגלו ותרגלו את החומר הנלמד. תוכלו גם לעצור באמצע הקורס לתרגל, ליישם ולחזור. לומדים קורס ידע בוורד או אקסל תוכלו מיד לבצע את הנלמד בכלים שיש לכם. בהצלחה!

---------------------------------------------

*מערכת הקול היהודי אינה אחראית על התוכן הפרסומי באתר, האחריות הינה על המפרסם בלבד
 

מתעניינים בלימודים ובקרוסים מקוונים? כאן תוכלו למצוא קורסים במגוון תחומים. קורס שימוש באקסל, קורס גיטרה, קורס כלכלה ביתית, קורס שיווק, קורס פרסום ממומן בפייסבוק, יסודות הצילום.
 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 22 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד