בע"ה ט"ו תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

היתרונות והחסרונות של ייעוץ משכנתאות

בשעה טובה אתם עומדים לרכוש נכס וכמו רוב עם ישראל, אתם מתעניינים בלקיחת משכנתא. הרבה שאלות תלויות באוויר ואתם מתלבטים אם להיעזר בייעוץ. אבל האם זהו אכן שלב הכרחי או חיוני, מה היתרונות והחסרונות וכמה זה בכלל אמור לעלות?

  • בשיתוף בנק לאומי
  • ה' אדר תשפ"א - 11:16 17/02/2021
גודל: א א א

נטילת משכנתא היא ללא ספק אחת הפעולות החשובות ביותר בחיי המשפחה. בנוסף, רכישת דירה היא עסקה כלכלית משמעותית גם עבור יזמים או משקיעים. על מנת בשביל לממן את העסקה הזו, יש צורך בדרך כלל בנטילת הלוואה ייעודית. העניין הוא שאותה הלוואה מסוג משכנתא צפויה להשפיע עלינו הרבה אחרי שנרכוש את הנכס, כמו גם תקבע את התשואה והרווח שנשיג ממנו.

רגע לפני רכישת הנכס, סביר להניח שתמצאו את עצמכם מתמודדים עם שורה ארוכה של שאלות. זה גם השלב שבו מחשבון משכנתא באינטרנט אולי לא יספיק לכם כדי לקבל תשובות ותתלבטו האם להיעזר בייעוץ. כמו כל דבר, גם לייעוץ משכנתאות יש יתרונות וחסרונות וחשוב להכיר אותם.

מהו ייעוץ משכנתאות?

ייעוץ משכנתאות ניתן על ידי בעלי מקצוע שמתמחים בכך. את הייעוץ אפשר לתאם מול הבנק או באופן פרטי, אך תהליך ההכשרה הוא פחות או יותר דומה.

המטרה של ייעוץ משכנתאות היא להסביר לכם על המשמעות של ההלוואה החשובה ביותר שתיקחו בחיים מן הסתם, ולתת לכם תמונה מלאה ואמינה. במסגרת הייעוץ תוכלו לשאול על הבדלים בין מסלולים שונים, לשמוע על האופן שבו קובעים את הריבית, לראות דוגמאות להרכבי משכנתאות כאלה ואחרים ועוד. בנוסף, המטרה היא למצוא לכם משכנתא בהתאמה אישית אבל בהתבסס על ידע מקצועי – מדובר במשהו שאולי יהיה לכם קשה מאוד לעשות לבד בלי הידע המקצועי הראוי.

היתרונות של ייעוץ: אין תחליף לידע מבוסס

חשוב להבין כי ייעוץ משכנתאות אינו שלב הכרחי ללקיחת משכנתא, גם אם הוא טומן בחובו ערך מוסף רב. עקרונית, אפשר להתקדם לחתימה על החוזה גם בלעדיו, אך מאידך אי אפשר וגם לא כדאי להתעלם מהיתרונות של ייעוץ כזה.

היתרון הגדול ביותר של ייעוץ משכנתאות הוא שאין תחליף לידע מקצועי. נכון שרק אתם מייצגים את האינטרסים של עצמכם, אבל סביר להניח שאין לכם את הכלים להשוות בין מסלולי משכנתאות או לעקוב מקרוב אחר הנחיות בנק ישראל. היות וזו בדיוק העבודה של יועץ משכנתאות, הוא יוכל וייטיב להעניק לכם את הידע הרלוונטי בצורה מבוססת ותוך כדי הצגת נתונים, עובדות, נימוקים, הסברים ודוגמאות.

החיסרון של הייעוץ: עולה כסף ולא בהכרח יעיל

לשירותי ייעוץ בכל תחום יש גם חסרונות. אז אם מוסיפים למשוואה את הרגישות הגבוהה ואת הסיכון במעמד נטילת המשכנתא, מבינים למה זהו חלק בלתי נפרד גם מהתחום הספציפי של ייעוץ משכנתאות.

לפני הכל צריך לקחת בחשבון שאם פונים ליועץ משכנתאות פרטי, הצעד הזה כרוך בעלות כספית עבור הייעוץ. בינינו, לא לכל מי שלוקח עכשיו משכנתא יש כמה מאות או אלפי שקלים להשקיע בייעוץ חיצוני.

יתרה על כך, בנקודת הזמן בת ברצונכם לקחת את המשכנתא, אין שום דרך לדעת עד כמה ההמלצות של היועץ יהיו יעילות ומועילות. בכך תוכלו להיווכח  רק אחרי מספר שנים לא מבוטל.

מה הפתרון? כמו בכל תחום אחר - הפתרון הוא לבחון כל מקרה לגופו. אם אין לכם ידע, אם אתם חסרים את הזמן או הרצון ללמוד את הנושא לעומק, הרי שהייעוץ יעזור לכם להתמצא. אם זה איננו המצב, אם אתם בעלי חוש פיננסי כלשהי, ייתכן שמדובר בהוצאה מיותרת.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד