בע"ה י"ג סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מבסוטה!

עם סדנאות, הרצאות ואימון אישי, יעל שושני הקימה עסק במטרה לגרום לנשים להיות שמחות יותר (נשים)

  • גאולה מלטר
  • ט' אדר תשע"ט - 20:13 14/02/2019
גודל: א א א

 

קצת על עצמי-

שמי יעל שושני, אני בת 49, אמא לשמונה, גרה בשבות רחל.

העסק שלי-

העסק שלי נקרא "מבסוטה: אימון ליצירת שמחה בחיים".
אני נותנת ליווי אישי דרך כלים של אימון התת מודע וטיפול הוליסטי, כדי לעזור להתחבר חזרה אל המעיין השופע של שמחת החיים. יש לי הרצאות על נושא השמחה וסדנאות שמשלבות שמחה, העצמה והרבה צחוק. אני כותבת בבלוג שלי, והשנה אני עובדת על ספר בנושא. יש לי גם קורסים משני חיים: 'חיים שמחים עם NLP', ו'מבסוטים מהחיים'.

ההחלטה-

כל חיי הם מסע אל השמחה. בהיותי אשה מאוד רגישה (ולפני כן ילדה ונערה רגישה מאוד שלוקחת הכל ללב), אני עצמי עברתי דרך כדי למצוא כלים ועבודה פנימית ולקבל עזרה על מנת שאצליח לחיות חיים שמחים, ולהקים בית שבו תהיה אווירה רגועה ונעימה.
בדרכי פגשתי ולמדתי כמה וכמה כלים ושיטות, וממה שאימצתי לחיי, ראיתי שניתן לפתח דרך שעוד אנשים יוכלו לצעוד בה וליצור את השמחה בחייהם. לכן החלטתי להפיץ את הדרך הזו.

הבשורה לנשים דתיות-

דבר ראשון, לזרוק את רגש האשמה לפח. המון נשים דתיות סוחבות איתן אשמה. אם זה בהקשר של אמהות, אם זה בהקשר של קיום המצוות. הולכות עם ההרגשה הזו שאני "לא מספיק טובה". והבשורה היא מה שרבי נחמן אומר: שהחכמה היא לשים את הדגש על הטוב, ולמצוא את הנקודות הטובות שבי, להעריך אותן. כן, יש לנו דברים שבהן אנחנו לא מושלמות, כי אנחנו בנות אדם, ה' אוהב אותנו ככה. בדיוק כפי שאנחנו ברגע זה. אפשר לתקן, אפשר לשנות, אפשר מעומק הלב לבקש על העתיד, אבל פעולת האשמה היא לגמרי מחוץ ליהדות בעיניי. היא לא מקדמת דבר. היא רק גורמת לנו להרגיש רע. אז כשאני שפוגשת אשמה, אני שואלת אותה: יש משהו שאני יכולה לעשות לגבי זה? ואם כן, אני עושה. ואם לא, אני שואלת את עצמי: "באמת בא לי להרגיש רע על זה עכשיו? ואם כן, כמה זמן אני הולכת להשקיע על זה?" ואז הרגש משתחרר.

דבר נוסף, כנשים דתיות, חשוב לי שנחיה בשמחה, כי כשאנחנו מאמינות בה' שאוהב אותנו, אנחנו יודעות שכל מה שקורה לנו הוא לטובתנו ואנחנו בידיים הכי טובות שיש. חיים מלאים בשמחה, מעידים על מידת הביטחון והאהבה שלנו לה', וזה יוצר חשק לאחרים להידבק בה' ובתורתו. ואצלנו, פתיחות והבנה לאחרים.

רגע ששווה הכל-

ברוך ה' יש כמה כאלה…
לקוחה שסבלה מחרדות ולא הייתה נוסעת בלילות, חזרה לנהוג, ומרגישה ביטחון היום בכל תחום בחייה. זה מרגש ממש. מישהי שבפגישה הראשונה הגיעה ואמרה: אני לא יודעת לאן שמחת החיים שלי נעלמה, אני מרגישה שאני חיה את החיים על 15% מהסוללה שלי. לאחר מספר פגישות, היא הפסיקה את התהליך אצלי, וכשהתקשרתי אליה אמרה, שהיא פשוט מרגישה שמחה ולא זוכרת בכלל איך היא הייתה קודם. הכי מרגש אותי, שלא צריכים אותי יותר…

האמונה בלהיות עצמאית-

אולי רק עבור זה שווה להיות עצמאית! אני רואה עין בעין איך ה' מלווה אותי כלכלית ותומך בי. ויש לו הרבה אפיקים וצינורות לתת לי שפע, העסק הוא רק אחד מהם.
ברגע ששחררתי את הצורך שלי לקבל שפע רק דרך העסק, נכנס כסף מעוד מקורות, ואני ממש אוהבת את התלות הזו בה' כי זה מזכיר לי את קיומו, מזכיר לי שהוא מקור השפע בעולם ומחיה אותי ואת המציאות סביבי בכל רגע. אני בהודיה עצומה על שאני עצמאית, ובכל פעם שיש לי טיפה מחשבות על להיות שכירה אני נזכרת איך זה היה, בעיקר על הזמן שהשקעתי מול מה שנשאר מהכוחות שלי… ואני אומרת תודה ענקית!

השליחות שלי דרך העסק-

כמה משמח אותי לכתוב שאני יודעת מה השליחות שלי בעולם, פעם לא ידעתי! השליחות שלי היא להיות אור ושמחה לעולם. זה בא לידי ביטוי קודם כל בלהיות אני, בהקשבה לעצמי, להביא לידי ביטוי את כל הכישורים והיכולות שה' נתן בי, להתלבש ולצייר בצבעוניות הייחודית שלי. אחר כך בתשומת הלב שלי לילדיי ולבעלי. למשפחה ולחברות. וכמובן, בעסק שלי, בליווי נשים לשמחה, בהרצאות על השמחה ומתן כלים מעשיים איך עוד ועוד אנשים יכולים להכניס שמחה לחייהם. ואף בספר שאני זוכה לכתוב, שבו אני מעלה על הכתב את הדברים שלמדתי במסע שלי אל השמחה.

חלומות לעתיד-

הייתי באמת רוצה לראות את האור הזה מתפשט עוד בעולם. לעלות על במות בארץ ובחו"ל ולתת לאנשים מתנה של שמחה, להוציא עוד ספרים ואומנות שלי לאור. אולי להפיק עוד קורסים וירטואליים (יש לי אחד שנקרא 'אמא מבסוטה').

המומלצים-

אם טרם הזמנתן את הסדנא 'מבסוטה מהחיים', זה הזמן לשריין אותה עבור קהילת הנשים שלכן. זו סדנא שמשלבת סיפורים וטיפים מעשיים לשמחה יומיומית יחד עם סדנת צחוק מגבשת וקורעת מצחוק.
אני מציעה ליווי אישי בביתי בשבות רחל, באריאל ובירושלים, וגם בשיחות סקייפ וטלפון. ממליצה מאוד לכל מי שרוצה לצאת מהאפור ומהתקוע בחייה אל צבע אור ושמחה.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד