בע"ה י"ז אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

פעילות גופנית מונעת דליפת שתן: האמנם?

היכרות עם מאפיינים בולטים של תרגילים לחיזוק שרירי רצפת האגן יכולה לסייע לכל מי שרוצה להפחית תדירות של אירועי בריחת שתן. סובלים מתופעה דומה ולא יודעים מאיפה להתחיל? הנה המדריך המלא

  • פרסומי
  • י"ט אדר תשע"ט - 14:07 24/02/2019
גודל: א א א

אחת המטרות של תרגילים לחיזוק רצפת האגן היא להפחית את תדירות האירועים של בריחת שתן ואף למזער את מידת חומרתם. עם זאת, חשוב להקדים ולומר שעצם ביצוע התרגילים או כל סוג של פעילות גופנית אחרת לא יכולים למנוע בוודאות מוחלטת את בריחת השתן. יתרה על כך, יש כאלה שמתחילים לבצע את התרגילים רק אחרי שהם מגלים שהם סובלים מבריחת שתן בדרגת חומרה כזו או אחרת.

שרירי רצפת האגן עובדים כל הזמן נגד כוח הכובד וכל שריר שלא נחזק אותו פשוט ימשיך להיחלש. מנגד, רצפת אגן חזקה, בריאה וחיונית תבטיח תפקוד תקין של כל המערכות שמעליה – לרבות השתן, המין והצואה. כמו כן, המרכיב העיקרי ברצפת האגן שבו יש לנו שליטה מלאה הוא מערכת השרירים ולכן כדאי לנצל כל הזדמנות לחזק אותם.

כל הסיבות לחזק את שרירי רצפת האגן

השאלה המתבקשת היא כיצד בעל זאת פעילות גופנית מונעת אירועים של בריחת שתן ובמה היא טובה. ראשית, בעזרת פעילות גופנית שמתמקדת בכיווץ ושחרור של השרירים הרלוונטיים ניתן לשפר את יכולת השליטה בסוגרים. השליטה בסוגרים היא זו שמנבאת את תדירות אירועי בריחת השתן ואת רמת החומרה שלהם.

שנית, רצפת האגן מורכבת מרקמות חיבור, עצבים, כלי דם ושרירים שיוצרים יחס אזור גמיש בחלק התחתון של האגן. מטרת התרגילים היא לעבוד על השרירים ולשפר את שיתוף הפעולה שלהם עם שאר החלקים.

במקביל, שרירי רצפת האגן אחראיים על הפעלה של רפלקסים, הם מאפשרים לנו לשלוט על הסוגרים ובעזרתם ניתן  להרים את אברי האגן במנוחה או בפעילות. מכל הסיבות האלה אפשר להבין את החשיבות של תרגילים לחיזוק רצפת האגן בכלל ופעילות גופנית למניעת בריחת שתן בפרט.

התרגילים שכדאי להכניס לפעילות

יש סוגים שונים של תרגילים שבהם ניתן להשתמש על מנת לחזק את רצפת האגן. התרגילים המוכרים הם קיגל, יוגה ופילאטיס ויש גם אפשרות לבצע חלק מהפעולות לבד בזמן נהיגה, ישיבה ובכל מקום בלי שאף אחד ישים לב.

------------------------------

*מערכת הקול היהודי אינה אחראית על התוכן הפרסומי באתר, האחריות הינה על המפרסם בלבד

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 16 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד