בע"ה ט"ו חשון תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

נמשך הליך שיקום הנחלים והמעיינות בצפון

כחלק משיקום המעיינות הושלם שיקום מעיין ביר א-שגום ושחרור מי המעיין חזרה לטבע

  • יח"צ
  • ח' כסלו תשע"ח - 11:54 26/11/2017
גודל: א א א
מעיין (יהודה פרל)
מעיין (יהודה פרל)

אגף ניקוז ונחלים ברשות הכנרת, השלים בימים האחרונים פרויקט רחב היקף באזור מעיין ביר א-שגום - בני יהודה הישנה, בסמוך לגבעת יואב שבדרום רמת הגולן. הפרויקט בוצע בשיתוף ובמימון רשות הטבע והגנים ואגף ניקוז ברשות הכינרת.

במסגרת העבודות בסביבת המעיין, בוצע שיקום סביבתי נרחב, לרבות פינוי גרוטאות, גיזום צמחייה, תיחום השטח בבולדרים, והתאמתו לקליטת וחניית רכבים. כמו כן, באתר נבנו ספסלים לרווחת המטיילים, וכן הוקמו מדרגות נגישות לאתר מאבן מקומית, תוך שמירה על המראה הטבעי וההיסטורי של האתר.

בנוסף, בוצעה הסטת מי המעיין ששימשו להשקיית צאן ובקר, בחזרה לטבע, כשבמקביל בוצעו עבודות תשתיות, שכללו הנחת צנרת באורך כ- 1,000 מטרים, על מנת להוביל מים אל שלוש שקתות מתקדמות וחדשניות, שתוכננו ונבנו בהתאם לתוכניות הפרויקט, לטובת השקיית העדרים במקום.

ביר א-שגום שוכן על המורדות המערביות של רמת הגולן וצופה אל הכנרת, הוקם בסוף המאה ה-19 כישוב יהודי-חקלאי אשר שרידים ממנו קיימים בשטח גם בימים אלו.

כיום, האתר ממוקם על תוואי "שביל הגולן" ומהווה נקודה אטרקטיבית למטיילים המגיעים ברגל וברכבי שטח.

ליעד שכטר, שפיקח על העבודות במקום מטעם רשות הכינרת מציין, כי עלות כלל העבודות במקום הינם כ- 300,000 ₪. כמו כן, הוסיף, כי השלמת העבודות מאפשרות שיקום והחזרת מי המעיין אל הטבע ופיתוח התיירות סביבו, בלב הגולן.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 20 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד