בע"ה י"ד סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

חשש לשיטפונות: המסלולים הפתוחים לטיול ואזהרות

על פי תחזית מזג האוויר קיים חשש כבד לשיטפונות בימים הקרובים. רשות הטבע והגנים פרסמה הודעה עם אזהרות בעניין

  • יח"צ
  • ט"ז אייר תשע"ח - 12:27 01/05/2018
גודל: א א א
שיטפון צילום: רשות הכנרת
שיטפון צילום: רשות הכנרת

עקב חשש לשיטפונות בנחלי הדרום מפרסמת רשות הטבע והגנים הודעה לציבור עם כל הפרטים הנחוצים. רשות הטבע והגנים שבה וקוראת לציבור המטיילים להקפיד על כללי הבטיחות ולהימנע מלקיחת סיכונים מיותרים.

בתוך כך, לאור השיטפונות של הימים האחרונים חלק מהמסלולים בערוצי הנחלים ואגני הניקוז צריכים להיבדק  מבחינת תקינות השבילים ומצב עזרי הבטיחות במסלולים (סולמות, יתדות, מאחזי יד ועוד).

רשות הטבע והגנים פעלה במאמץ מרוכז בימים האחרונים בשיקום נזקי השיטפונות בשבילי הטיול המסומנים באתרים שניזוקו משיטפונות משמעותיים שפקדו שטחים נרחבים, השבילים נבדקו ונפתחו למטיילים. יתר השבילים באזור מדבר יהודה ,צפון ים המלח, הערבה והר הנגב סגורים עד סיום הבדיקות ותיקון נזקי השיטפונות, על פתיחת המסלולים שעדיין סגורים תפורסם הודעה. 

חל איסור מוחלט להיכנס לכל המסלולים באפיקי נחלים ובאגני הניקוז בהם קיים חשש לשיטפון . הדבר מהווה סכנת חיים ממשית. בתוך כך אסורה כניסה וחציית של אפיקי הנחלים ברגל וברכב עד לירידה מוחלטת של מפלס המים. אסור להתקרב בזמן שיטפון לשפת הנחל מחשש להתמוטטות הגדות, שכן לזרם השיטפון כח עצום והמים יכולים לסחוף את הגדה במהירות וללא כל סימנים מקדימים. 

עוד לפני היציאה לאזור השיטפונות ובמהלך הנסיעה להיות בהאזנה שוטפת לדיווחי תחנות הרדיו, לתחזיות מזג האוויר של השירות המטאורולוגי ולדיווחים המופיעים בין היתר בזירות הדיגיטליות כגון אתרי אינטרנט ודפי פייסבוק של משטרת ישראל ורשות הטבע והגנים. זאת במטרה להתעדכן באזורים המועדים לפורענות והחסימות בכבישים שאליהם לא מומלץ להגיע, וגם לקבל מידע על המקומות הבטוחים יחסית לצפייה בשיטפונות.

 ניתן גם לפנות למוקד המידע של רשות הטבע והגנים בטלפון 3639*  ולהתעדכן במבזקים באתר רשות הטבע והגנים בנושא פתיחת וסגירת אתרי הרשות.

מומלץ לא להגיע לאזור השיטפונות אך אם בחרתם ללכת לצפות בשיטפונות הצטיידו במיכל דלק מלא, ביגוד חם, תאורה ניידת, מטען סמארטפון, מי שתייה ומזון. זאת  למקרה שתיאלצו באופן לא מתוכנן להמתין זמן ממושך עד לפתיחת כביש חסום בנתיב נסיעתכם. יש להישמע באופן מלא להנחיות התנועה והבטיחות של  הצוותים בשטח ביניהם: כוחות המשטרה, כיבוי אש וכמובן פקחי רשות הטבע והגנים הפרוסים בשמורות הטבע והנחלים באזור ומכירים היטב את השטח וגם את סכנותיו. יש להקפיד לנוע בשבילים מסומנים ולהימנע מפגיעה בטבע.

מידע על המסלולים

שבילי הטיול המסומנים באתרים הבאים נבדקו ונפתחו מחדש למטיילים:

מרחב ערבה: 

נחל דוד, ערוגות, תמר, ורדיתן, מעלה פלמ"ח, מסור, בוקק

מרחב מצדה:

הסוללה

מרחב הר הנגב: 

קניון עדה, אתר גלישה-סנפלינג מרכז מבקרים מצפה רמון, נחל חווה, חוד עקב, עין עבדת, נחל חווארים,

מרחב נגב צפוני: 

צאלים (ברכת צפירה והשבילים היורדים לצאלים עם הידיות), זהר, אבוב

מרחב ערבה דרומית: 

שחורת, עתק, יוטבתה 

מרחב סובב אילת: 

קניון אדום, גשרון, נחל מפלים, הר שלמה, נטפים. 

יתר השבילים באזור מדבר יהודה , צפון ים המלח, הערבה והר הנגב סגורים עד סיום הבדיקות ותיקון נזקי השיטפונות. על פתיחת המסלולים שעדיין סגורים  תפורסם הודעה לכשיתאפשר.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד