בע"ה י"ח אדר תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

נחל נולד: מפגע ביוב קשה ליד כביש חוצה בנימין

הביוב מהכפרים הערבים באיזור בית זית זורם חודשים ארוכים באין מפריע לוואדי הסמוך וגורם לזיהום קשה וסכנות תברואה. בתנועת רגבים דורשים ממשרדי הבטחון והגנת הסביבה להתערב בדחיפות

  • יח"צ
  • כ"ז אדר תשע"ח - 20:25 14/03/2018
גודל: א א א
נחל הביוב סמוך לכביש חוצה בנימין (רגבים)
נחל הביוב סמוך לכביש חוצה בנימין (רגבים)

כל מי שנוסע על כביש 465 – כביש חוצה בנימין, סמוך לעיר רוואבי וליישוב עטרת, לא יכול להתעלם מריח הביוב החריף שאופף את הסביבה.

במשך תקופה ממושכת ובאין מפריע, זורם במרחק מטרים ספורים מהכביש נחל של ביוב גולמי, הנשפך היישר לוואדי חמאם הסמוך.

מקור הביוב הינו באחד או יותר מהכפרים הערבים הסמוכים לכביש: הכפרים יברוד וג'יפנא או העיירה ביר זית בה פועלת גם אוניברסיטה גדולה בה לומדים כ-15,000 סטודנטים.

הביוב זורם לאורך נתיב של מספר קילומטרים בהם נוצרים מפגעים רבים ומגוונים של ריח, יתושים, זיהום סביבתי קשה ובעיות תברואתיות נוספות.

תנועת רגבים הוציאה פניה דחופה לשר הבטחון ליברמן, לשר להגנת הסביבה זאב אלקין, ולגורמי המנהל האזרחי, בדרישה לטפל בבעיה החמורה.

"עצוב שאנו מוצאים את עצמנו שוב ושוב כמעט לבד במקרים מעין אלה, שעה שארגונים העוסקים בזכויות אדם ובאיכות סביבה מתעלמים ממפגע זה ודומים אליו, כי זה לא נח להם מבחינה פוליטית", אומר ישי חמו, רכז הפעילות של תנועת רגבים ביו"ש.

"אנו דורשים מהרשויות לדאוג להשבת המצב לקדמותו ולשיקום המרחב, וגם לנקוט באמצעים פליליים כנגד האחראים על הזיהום ולחייב אותם בכיסוי עלות שיקום המקום".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד